S7-200 ve Easyview Hakkında Problemi Olanlar Buraya.

ustam hallettim galiba şimdi
I0.0-0.1-0.2 için HSC0 I0.3-0.4-0.5 için ise HSC4ü seçmem gerekiyor herhalde
denedikten sonra sonucu paylaşırım tekrardan, yardımlarınız için teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet işi çözüyorsun :) Şimdi dikkat etmen gereken tablonun ilk sütunundaki mod seçimi. Seçeceğin mod'a göre bazı girişleri kullanmana gerek kalmayabilir.
Mesela HSC0'ın sadece ileri sayma ve Reset özelliklerini kullanmak istersen Mod-1'i seçeceksin. Bu durumda I0.1 girişi boşa çıkar. O girişi ister proje içinde normal dijital bir giriş olarak kullanırsın. İstersende HSC3 için kullanabilirsin Dikkat edersen HSC3 için sadece mod-0 çalışma var. Yani sadece sayma yapabilirsin Onun içinde I0.1'i kullanabilirsin.

ben sadece encoderdan ileri ve geri sayma yaptıracağım için, en uygun HSC0, e 2 tane encoder kullanacağım için de hsc4ü kullandım, galiba yavaştan olcak bişeyler :)

Öyleyse her ikisinide MOD-6'da çalıştırmalısın. Böylece I0.2 ve I0.5 girişlerini boşa çıkarıp başka amaçla kullanabilirsin.

MERHABA BENDE EASY PANEL KULLANDIM FAKAT BENİM S7300 İLE HABERLEŞTİRMEM GEREKTİ EPEY UĞRAŞTIM
SONUNDA S7300 ÜN MPI KABLOSUNU MECBUREN PANEL VE PLC ARASINDA SABİT BIRAKARAK HABERLEŞTİRDİM
ŞİMDİ SORU:s7300 ve easy paneli arada mpı kablo olmadan haberleştiren var mı?

MT6070 veMT8070 serileri ni s7 300 ile haberleştirdim Plc Mpi 3-8 Panel 1-2

Merhabalar
Öncelikle bu konuda çok yeniyim.
Hastanede çalışıyorum vede elime hacke ayrılmış cihazlardan weintek mt506t vede s7-200 plc geçti bende bunları kullanarak kontrol panosu oluşturmak istiyorum. fakat dediğim gibi daha çok yeniyim şuan için öncelikle hmi paneli pc ye bağlayamadım. Bağlantı kablosunu sırasıyla pc tarafı 2-3-5 hmi tarafına 5-7-8 olarak bağlantıyı yapım. hmi paneli rds modunda açıyorum download yapıyorum fakat yükleme barı hiç ilerlemiyor. Easybuilder programında yapılması gereken birşeyimi yapmadım yada yanlış yaptığım bir şeylermi var yardımcı olabilirseniz teşekkürler.

pc panel
2------- 7
3------- 8
5------- 5
PC tarafında 7-8 köprü olmalıdır.

Merhabalar umarım yardımcı olunur inşallah,

S7 200 ile Siemens TP170A ekranı uzun zamandır çalışıyordu. Gün geldi TP170A ekranı bozuldu programı yedeği olmadığı için TP170A artık bitti. Ben de Weintek EB8000 programı ile MT6050i ekranıyla S7 200 haberleşmesini sağladım. Ekrana numeric input ve numeric display ekliyorum S7 200 den VD800 (PLC de decimal türünden yapmışlar) ile başlayan ekrandan aynı adresi veriyorum 32 bit unsigned yapıyorum. Programı yüklüyorum. Ekrandan hiç sayılar görünmüyor. Hatamı nereden yapmış olabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri