s7-200 Sistem Kontrolü ile Birlikte Verilerin Kaydedilmesi Problemi

yagmur_px

Üye
Merhabalar
S 7200 ile gerçekleştirdiğim projede Cpu 224 xp ve ek analog giriş modülü kullanıyorum.

Sıcaklık (PT100) ve basınç değerlerini ölçerek programlama yapıyorum.

Ancak bu sırada ölçülen basınç ve sıcaklık değerlerini bir kaydetmek istiyorum.
Bu mümkünmüdür_?

Saat(ayarlanmış yerel saat yada cpu saati)_ Anlık sıcaklık_ girilmiş istenilen sıcaklık_ Anlık basınç_girilmiş istenilen basınç
bu değerleri anlık olarak kaydedip sonrasında usb bellek ile alıp excel de değerlendirmek istiyorum.
Bu işlem hakkında yapılması gerekenler nelerdir?
Kayıt için kullnılabileğimiz alan nekadardır?
kayıt için ek modül gerekir mi?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

Bu işi mevcut PLC ile yapamassınız. Bilgisayarınıza bir OPC server kurmanız gerekir. Bu şekilde excel üzerine verileri yazma imkanınız olabilir.

iyi çalışmalar

Teşekkürler ancak PLC bilgisayar erişimi sağlanabilecek bir pozisyonda değil.

Merhabalar

O zaman size codesys tabanlı başka bir PLC önereceğim. Bu PLC de uzaktan erişim yaparak okuma ve hafıza kartı na kayıt yapabilirsiniz. Ancak şöyle bir durum söz konusu kayıtları çok uzun tutamassın yazabileceğin programa istinaden söylüyorum. 1 dakika aralıklarla 8 - 10 saatlik bir veriyi anlık okuyup kaydettirilebilir. Sonra yeni veriler üzerine yazar. İlgilenirseniz özel mesaj atabilirsiniz.

iyi çalışmalar

PLC ve modülleri değiştirme şansım yok. Yinede teşekkürler...

Bunu delta touch panel ile rahatlıkla yapabilirsiniz ( eServer veya Usb Disk'e kayıt yapabirsiniz)

başka bir cihaz ile yanına bağlayıp almak istediğin değerleri almak istediğin aralıklar ile kayıt ettiremezmisin ? yani giriş ve çıkışlara paralel bağlı bir cihaz ile sadece değerleri kaydetme

bu panelin fiytı nekdrdır? teşkrler

panele falan ihtiyac yok verileri exele kaydedebilirsin lifo fifo komutları ile veri tabanı olustur status kartta verileri topla ordan exele atarsın exeelde de bi işlem yapman lazım tabiki bi ara ders notlarımı bulursam tam anlamı ile yollarım sana hatırlat ama şuada aklıma gelen bu

Son düzenleme:
teşkkürler notlarınıza ulaştığınızda paylaşırsanız sevinirim. Burada yapıalcak kaydetme işlemi ile program yükleme kablosu ile excel e veriler depolanıyor. bilgisayar sürekli olarak plc ile bağlı kalıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri