S7 200 RS 232 haberleşme kablosu?

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
Okula S7 200 alacağız Kablosuna 100 Euro vermek istemiyorum.... Bu kablo için bildiğimiz RS 232 Seri bağlantı kablosu kullanabilirmiyiz... Yoksa başka bir özelliği varmı? Eğer normal seri haberleşme kablosu ise Kendim de yapabilirim....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Malesef haberleşmek için sadece seri kablo kullanamazsın. s7-200 ile pc arasında haberleşme için RS232 veya USB <--> PPI(RS485) çevircisine ihtiyacın var.

elendil arkadaşımın dediği gibi bilgisayar ile plc arasında bağlantı yaparken çevirici kullanmalısın bilgisayarın seri portu rs232 haberleşmedir plcler ise rs485 haberleşmeyi kullanırlar bu yüzden çevirici alman gerekiyor

Yani bir tarafı RS 232 diğer tarafı RS 485 yaparsam ..Çevirici ile bu iş tamam olur mu?
RS232 den RS485 RS422 ( converter ) ile Bu iş olur mu ki?

evet olur benim gördüğüm bütün plc lerin kablosunda çevirici var

Teşekkürler... Deneyeceğim ....

bir şema var ben denemedim ama deneyen arkadaşlar çalıştını söylediler

Ekli dosyalar

• Pc_s7_110.jpg
    Pc_s7_110.jpg
    26.9 KB · Görüntüleme: 529
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bi deneyelim sağol

kardeş bildiğin ne varsa yaz herkes faydalansın yerli piyasada orijinal kablo baya pahalı

arkadaşın verdigi şema dogru 2 sene önce kullandıgım şema yalnız hızı biraz yavaş kalıyor.orjinal kabloyu yapan arkadaşlar var?Hatta meslek lisesine yapı hediye ettim maiyeti 10 ytl'yi geçmez..ebaydan nasıl alış veriş yapılıyor bilgi verirsen sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri