S7 200 RS 232 haberleşme kablosu?

teşekkür ederim ..vergi ,gümrük yok mu? sıkışırsam yardım isterim..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Şaşkına katılmamak elde değil yerli plc üreten bukadar firma varken yabancı ülkelerin plc lerini kullanmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum daha önce bks de staj yaptım %100 yerli üretim plc yapıyorduk aldığımız entegreler sadece dışarıdan geliyordu geriye kalan herşey türkiyede yapılıyordu. Türk plc firmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.gemo.com.tr
http://www.bksltd.com

Arkadaşlar şema çalışıyor.daha önce yaptım çalıştırdım....weed arkadaşıma teşekkür ederim ebay konusunda açıklamalarından dolayı..ebaydan mpi kablo + s7 300 almayı düşünüyordum vergi varsa semeri ile seksene mal olacak anlaşılan...

arkdaşlar sekildeki devreyi yaptım maliyeti en fazla 5 ytl fakat s7 ucundaki bağlantıda takıldığım bi nokta var bu konuda bana yardımcı olabilcek kimse varmı özellikle erguncaliskan arkadasım devreyi sen yaptıysan banada yardımcı olurmusun?? şimdiden teşekkürler herkeze iyi çalışmalar.. :) msn ulaşım: [email protected]
22

slm arkadaşlar

ben PPI kabloyu yaptım 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

1 hafta önce okulda lazım oldu 6 tane daha yaptım canavar gibi çalışıyor maliyetide 10 ytl yi geçmiyor.

isterseniz 20 ytl ye usb rs232 çevirici ekleyp usb portundan da kullanabiliyorsunuz

daha geniş bilgi isteyenler için [email protected]

teşekkürler

macir arkdaşım maillerimi görmedni galiba bana yardımcı olurmusun msn adresini ekledim yardımlarını bekliyorum..

sorun şu ergün arkadaşım devreyi board üzerinde aynen yaptım. microwin 3.2 yi kullanıyorum. plc yi arattırdığımda sadece pc ledi (rojo tx) yanıp sönüyor. diğeri hiç yanmıyor ve micro win time out hatası veriyor. sorunu bulamıyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz??? birde devrede R1 değeri verilmemiş R2 ile aynımı ?? not= plc s7 - 224 bir ihtimal daha plc bozuk olabilirmi ?? run da içindeki program düzgün çalışıyor

iyi çalışmalarrr...

7805 giriş pinin s7 nin 7 pinine bağladın mı bu devre beslemesini plc üzerinden alıyo

bende orjinal kablo var ben bu devreyi yapmadım ama arkadaşım yapmıştı ve çalıştığını söylemişti

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri