S7-200 plc ile micromaster 420-430-440 ac sürücülerinin haberleştirilmesi ?

general

Üye
arkadaslar plc ile ac sürücüler ile ilgili olarak bir sorum var? .microwın 4.0 sp1 de haberleşme komutlarına erişemiyorum .programda project bölümünde program block ikonu sağ tıkladığında acılan sayfada library memory menüsü aktif değil .burada kütüphanede bulunan haberleşme komutlarına erişemiyorum .ilgisi ve bilgisi olan arkadaslardan yardım isitiyorum .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sn.general, microvin toolbox 1.0 yükledin mi yüklemediysen linki vereyim oradan indir yükle o zaman gözükecektir USS protocol komutu. ;)

iyi çalışmalar... :)

Ekli dosyalar

• ToolBox.V11.rar
    1,010.2 KB · Görüntüleme: 5
sn. onurtasçane çok teşekkür ediyorum ..eline sağlık ..işimi gördü...

arkadaşlar plc ile ac sürücüler ile ilgili olarak bir sorum var? okulumuza gelen plc deney setinde anlog işlemleri set üzerindeki agırlık sıcaklık gibi işlemleri hallettim ancak micromaster 410 ile anolg girişten hız ayarı yaptım ancak elimizde birde micromaster 420 var bunları haberleştirerek hız ayarını nasıl yaparım

arkadaşlar plc ile ac sürücüler ile ilgili olarak bir sorum var?iki adet elimizde mıcromaster ve s7 200 cpu 222 plc var bunları portan haberleştirerek nasıl hız ayarı yaparım .USS modbus komutları ile nasıl bir program yazmam gerekmekte bilgi veren olursa sevinirim bir örneklemeyle acıklanırsa sevinirim

hocam kolay gelsin aşağıdaki dosyada siemensin kendi freeport çözümü var bir incele belki işine yarar. okulda yaptığın sıcaklık ve ağırlık çözümlerini bizimle paylaşırsan seviniriz...

Ekli dosyalar

• micromstr.rar
    78.8 KB · Görüntüleme: 320
  • S72_28e.rar
    171.4 KB · Görüntüleme: 241
Moderatör tarafında düzenlendi:
@ozurul ilgin için teşekkürler yanlız hata yapıp cıhazlara zarar vermekten çekiniyorum.mıcromaster 420 ile plc arası haberleşme için özel bir kabloya ihtiyaç varmı varsa özelligi .bir ikincisi bir micromaster ile plc haberlelmesindede aynı program mı olacak yazılan komutla ilgili kısa bir bilgi acıklaması yaparsan çok memnun olurum. mail de atabilirsin
TEŞEKKÜRLER

arkadaşlar PLC s7 200 CPU222 ile micromaster 420 ile ikisini haberleşme portundan nasıl haberleştirerek hız ayarını ve diger bazı işlemleri nasıl yaparım yanlız hata yapıp cıhazlara zarar vermekten çekiniyorum.mıcromaster 420 ile plc arası haberleşme için özel bir kabloya ihtiyaç varmı varsa özelligi .bir ikincisi bir micromaster ile plc haberlelmesindede yapılacak bağlantı ve plc ye yazılacak program nasıl olacak örnek program yazılırsa küçük biş demo şeklinde memnun olurum ilgilen olursa sevinirim

arkadaşım s7200 plc türkçe dökümanı içinde arzu ettiğin bilgiyi bulabilirsin en ince detayına kadar
sürücü parametrelemesi dahil olmak üzere..sayfa 327 den başlar USS Protokolü komutları adı altında...

hakan2005 haberleştirmek için özel bir kabloya ihtiyacın yok 2x0.75 blendajlı kablo kullanman yeterli birde sonlardırma direnci eklemen gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri