S7-200 plc ile micromaster 420-430-440 ac sürücülerinin haberleştirilmesi ?

simay bu konulardan 6 ay kadar uzak kaldım ancak bu gün siteyi açınça cevabını gördüm ilgili klemens ve soket bağlantı şekli ile kısa bir demo program yazıp e-mail atabilirmisin

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
SimaySolutions ' Alıntı:
hakan2005 haberleştirmek için özel bir kabloya ihtiyacın yok 2x0.75 blendajlı kablo kullanman yeterli birde sonlardırma direnci eklemen gerekiyor.

Ben de micromaster ve plc'yi haberleştirmek için uğraşıyorum.sorunum kablodan sanırım.uss protokolünü kullanarak programı yazdım v e plc'ye yükledim.bir kablo yaptım(fakat doğruluğundan emin değilim) fakat kabloyu bağlayıp programı çalıştırdığımda inverterden USS protokol durum kodlarından 100 nolu hatayı alıyorum.

Dileğim bu kablonun tam ve açık şemasını bizlerle paylaşmanız.Gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim.İyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar uss ile ilgili komutlara library altında ulaşamıyorum.Ayrıca bir program çalıştırmamız gerekiyor mu? Yoksa Library için eklentilere mi ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum....

Arkadaşlar uss ile ilgili komutlara library altında ulaşamıyorum.Ayrıca bir program çalıştırmamız gerekiyor mu? Yoksa Library için eklentilere mi ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum....
ToolBox.V11 i yukleyin

Arkadaşlar benim sorumda uss kablosu nasıl hazırlanır? kablonun iki ucundaki bağlantılarıda gösteren şemayı bana verebilirmisiniz.

yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar ilginiziçin teşekkürler USS kontrolünü çözdüm motrun çalışma esnasında devirini akımını gerilimini PLC den okuyabiliyorum

arkadaşım plc ının 3 8 nolu ucu mm420 14 15 nolu uca baglanıyor
plc micromaster
3.............................14
8.............................15

arkadaşlar
ilginize teşekkürler USS kontrolunu hallettim akım gerilim hız frekans değerlerinide PLC den görebiliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar ilğiniz için teşekkürler şu anda s7 200 cpu 224 xp plc ile micromasterleri haberleştirip motora ait akım hız gerilim frekens calıştığında harcamış olduğu güçleri dop panel uzerinden okuyabiliyorum tabi bayagı çalışma sonucu çözdüm
yanlız profibas ilgimi cekti iki adet micromastre 420 yı s7 200 cpu 224 xp ile
profibas olarak çalıştırmak için nasıl bir işlemler yapmam gerekmekte ilgilenen olursa teşekkür eederim profibas çalışmalarla ilgili örnek programların olduğu linkleri araştirdım ançak çoğu çökmüş teşekkürler

arkadaşlar ilğiniz için teşekkürler şu anda s7 200 cpu 224 xp plc ile micromasterleri haberleştirip motora ait akım hız gerilim frekens calıştığında harcamış olduğu güçleri dop panel uzerinden okuyabiliyorum tabi bayagı çalışma sonucu çözdüm
yanlız profibas ilgimi cekti iki adet micromastre 420 yı s7 200 cpu 224 xp ile
profibas olarak çalıştırmak için nasıl bir işlemler yapmam gerekmekte ilgilenen olursa teşekkür eederim profibas çalışmalarla ilgili örnek programların olduğu linkleri araştirdım ançak çoğu çökmüş teşekkürler
Merhaba yapmış olduğunuz programı buraya yükleyebilirmisiniz? Protokol nedir tam olarak modbus mı, profibas mı?
Dop ekrandan bahsettiniz delta mı kullandınız hmı olarak.
Bende sizin yapmış olduğunuz uygulama üzerinde çalışıyorum, cpu 222,panel dop b, sürücü mm 420

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri