s7 200 plc almak istiyorum

szrcx

Üye
Arkadaşlar s7 200 plc almak istiyorum.Proje yapmak için başka ne gibi teçhizat lazım fiyatlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.kolay gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ne tür bir plc düşünüyorsunuz.kaç ı/o, analog işlem var mı, opc bağlantısının yanında operatör paneli kullanacakmısın. ....

öncelikle hangi plcyi kullancağını seçmen gerekli
giriş çıkış sayısı işlemcisi hafızası vs

ondan sonra fiyatlar forumda var bazı yerlerde

arkadaşlar ben bir eğitim seti aldım fakat anlamadığımve çözemediğim bnir sorun var cpu beslemesi gereken girisi bulamadım ki oda yetmedi hiç bir güç kaynağı gelmedi ki sonradan farkettim sette de öyle bişi yazmıyor şimdi sorum şuu bu şeyy güç kaynağı olmadan çalışmaz mı yanı orjınal kendıne aıt mı olması gerekıo yoksa ben yapsam olur mu 24 volt luk bı temız bır guc kaynagı
??????? y
yardımlarınıza gercekten ıhtıyacım var

bence siemens sitop serisi bir güç kaynağı kullan
kolay gelsin

arkadaşlar size gayet basit gelebilir fakat benim için şu an büyük problem sizden ricam siemens 312c tipi 312-5be03-0ab0 tipi işlemci kullanan ardaşlardan sadece şunu istiyorum ;
cpu nasıl beslemeliyim gerilim akım değerleri
giriş çıkış modullerini nasıl beslemeliyim gerilim akım degerlerı cınsınden yazarlaarsa cok mutlu olurum ...

Sn. sina-n;

Herhangi bir 24 V 5 A kapasitesi olan bir güç kaynağı kullanabilirsiniz. Ancak Bazı firmaların besleme kaynaklarına farklı farklı koruma devreleride eklemişler. Bunların en önemlisi besleme geriliminde olan dalgalanmaları kompanze eden modellerini kullanmanızı tavsiye ederim. Hem Siemens te, hemde diğer firmalarda bu tip ürünler bulunmaktadır.

I/O ların beslemesini ayrı sigortadan CPU nun sigortasını ayrı sigortadan geçirmenizde de ayrıca bir fayda vardır.

sn sina-n bende bahsettiğiniz setten almayı düşünüyorum ve araştırdığım kadarıyla 650 € ya eksiksiz lisanslı yazılımıda dahil geliyor.
ayrıca s7 300 lerde güçkaynağı raya takılıyor. yazılıma başlamadan evvel, hardware işlemi yapılıyor. burda rayın ilk bölümüne güç kaynağı seçiyorsun. cpu, giriş çıkış üniteleri, hatta ikinci sıra rayı bile yazılımdan önce seçmen gerekiyor. çok döküman ve kitap okudum similasyonllar yaptım bu şekilde anlatılıyordu.
ayrıca şimdi bende almayı düşünüyorum,sizin mesajınız benimde kafamda soru işaretleri oluşturdu. lütfen sorunu çözdüyseniz, seti kendinizmi topladınız veya ray harıcı güç kaynağıda bağlana biliyorsa buraya yazın.
ayrıca setiniz hayırlı olsun, güle güle kulanın.

Son düzenleme:
sn. berkant öztürk size şöyle kısaca özetleyim eğitim setin ps gelmiyor ama siz de benim yaptığım gibi dışarıdan temin edebilirsiniz bir tane 24 volt dc 3a uzeri bir güç kaynağı ve benim sorunuma gelirsem plc besleyecek guc gırısı dekı connector de arıza vardı sorunu cozunce bbısı kalmadı gerıye fakat bugun ogrendıgım bısı paylaşmak isterim gelen plc nı kendine ait bir version numarası var bu numara eğer 2.6.6 ve üssü bir sayı ise vista ile haberleşiyor altında ki surumlerde vista ile bağlantı kurmak imkansız mışşş... yaptığınız yorumlar ve bilgilendirmeniz için teşekkur ederim...

lütfen bu vista olayını siemens in FAQ sayfalarında nerede bulduğunuzun linkini verirseniz seviniriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri