s7-200 Move Komutu Hakkında

bir türlü yapamadım. Yine aynı sorunu yaşıyorum.

YOK YA HALA GİRDİĞİM DEĞERİN 2 MİSLİNİ VERİYOR BANA

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba ulaş kardeşim ben şunu anlamadım zaman rolesine girilen bir değei mov suz çalıtıra biliyoruz neden mova ihtiyaç duyuyoruz veya şöyle diğim mov komutu büyük sayı değerlerini taşımak içinmi kullanılıyor bayt, w , wv gibi büyük değerdeki sayıları taşımak içinmi kullanılıyoruz
bunu anlamadım

merhaba ulaş kardeşim ben şunu anlamadım zaman rolesine girilen bir değei mov suz çalıtıra biliyoruz neden mova ihtiyaç duyuyoruz veya şöyle diğim mov komutu büyük sayı değerlerini taşımak içinmi kullanılıyor bayt, w , wv gibi büyük değerdeki sayıları taşımak içinmi kullanılıyoruz
bunu anlamadım
merhaba.move komutu dediğiniz gibi değerleri bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılır.byte(movebyte), word(move word) double word gibi değerleri istediğiniz yerlere,ekrana analog çıkışlara gönderebilir.ekrandan bir bilgiyi alıp bir yere gönderebilir.sadece sayısal değil bit işlemlerinide yapabilirsiniz.

Arkadaşlar Move, Call ve Karş. Komutları kullanılarak bulmam gereken bir örnek soru arıyorum bu 3 komut uygulama içinde (PLC Çiziminde) olacaktır yardım edebilecek var mı acaba. Teşekkürler

arkadaşlar bu move komutu ne kadar karışık anlatılmış hayret.asıl olay şudur ki;
bir adresteki değeri, başka bir adrese kopyalamak.
mavi sepetteki elma sayısını(2), kırmızı sepetteki elma sayısına(5) move edersem, sonuç ikisinde de 2 olmuş olur.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, move edilen değerlerinin tiplerinin aynı olması. eğer siz DINT değişkeni INT'e move ederseniz 35000 gibi bir değeri -24000 gibi okuyabilirsiniz.bu çok önemlidir.

Move komutu kullanıldığı zaman mühürlememiz gerekiyor mu ?
Yoksa kendinsen set oluyor mu ?
Birde IN girişine 0 yazdığımız zaman kaç move komutu kullanmışsak hepsi resetleniyor mu ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri