s7 200 lerde özel komut....

bir makina üzrenide s7 200 plc var ve Q0.0 dan Q11.0 kadar cıkışlar kullanılmıştır.
benim istediğim bu çıkışların herhangi birisinden 10 dakika boyunca sinyal alınmaz ise sistem otomatik olarak kendini kapatsınn..
bunun için ben pratik bir çözüm bulamadım.. yardımcı olursanız sevinirimm..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sistem kapatsın derken PLC stopa mı geçsin.Yoksa diğer çıkışlarıda mı deaktive etsin

Bir zamnlayıcı kullanıp yapabilirsin.Eğer çıkışlar belirlediğin süre kadar çalışmazsa resetlersin.

plc i bütün çıkışları iptal etmek istiyorumm.yani bir adet stop butonu görevi görecek..

özel komut olarak bilmiyorumda mesela şöyle yapabilirsin MB0 eşit değilse sıfıra gibi karşılaştırma kullanıp tabi bunu MB11'e kadar yapıp bunları paralel bağlayıp çıkışa bir timer koyarsın 10 dk sayabilecek tımerin kontağınıda stop çıkışına verebilirsin. pek pratik değil ama başka yolunu bulamassan bunu bi dene istersen

;Dcevap yoksa zaman rölesini 10 dk. kurarsın sinyal almazsa kendi stop lar.(kapalı kontağı [NC]) ;D

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri