S7 200 Kablo Bağlantısı

harun00

Üye
s7 200 plc ile bilgisayar arasındaki programlama kablosunun bağlantısını nereden bulabilirim ayrıca programlamayı mikrowinle yapabilirmiyim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşım s7 200 plc ile pc(mıcrowın32 3.2 veya 4.0) bağlantısında sadece rs232-485 bağlantı kablosuyla yapacaksın karışık bişiy yok bunda bu kablo com girişli olanı ve USB girişli olanları piyasada mevcut mıvrowınla programı yazar plc ye yüklersin bağlantıda eksik bişiy olursa mıcowında communications kısmından kurcala düzeltirsin

neyse aramak istemediğin belli buyur sana bi şema güle güle iyi günlerde kullan
pcb yi çıkartamazsan bildir onu da göndereyim ama önce kendin bi dene ki
kendinide geliştirirsin ;D

Ekli dosyalar

• Rs232_RS485_adaptor.rar
    89.6 KB · Görüntüleme: 1,567
Moderatör tarafında düzenlendi:
hazır satılan varsa daha iyi olacagını düşünüyorum varmı acaba böyle bir sey.?

hocam bu kablonun hazırı var git bi siemens bayisine alıver
hemde usb den olanından al sonraki zamanlarda başın ağırmasın

bir arkadaşa sordum fiyatları ne kadar diyee 140 € dediler hani dedim logoya filan kullanılıyorm yok dedi bende böyle usb kablosunun yaa cidden panasonigin gözü seviyim kullanma kitabı + driver + haberleşme kablosu + teknik destek hepsi beleş siemesn öyle adamlar selam versen adamlar selamı almak için 100 € istiyorlar offff offfff yeni iş yerimde inat etti siemens diyeeee

Bu devrereyi denedim ve calışıyor ama bir proplem var ups seri port cevirici ile calısmıyor volt. Yetmiyor

Bu devrereyi denedim ve calışıyor ama bir proplem var ups seri port cevirici ile calısmıyor volt. Yetmiyor

öncelikle mrblr
voltaj yetmiyor demişsiniz bildiğim kadarıyla r232-485 dönüstürücü devresi voltajını plcden alıyr nasıl olurda guc veya voltajı yetmiyor anlayamadım usp dönştürücü sadece kendii bsliyor ve vei akısını salıyor saırım tskler

daha önce buna benzer ama farlı bir devre yaptım ama randuman alamadım devemde max485 entegra vardı belki tam olarak ben devreyi hazırlayamaım belki fırsat bukursam bu devreyi yaparım ve kesin sonucu sizinle paylasırım ii günler

usb kablo almak isterseniz mail adresinizi yazın, yardımcı olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri