S7-200 ile Toprak direnci ölçümü

elimde s7-2oo ile yapılması gereken bir toprak direnci ölçümü projesi var.

bir kapta bulunan toprağa analog voltaj yollayarak voltaj düşümünü ölçerek , toprağın direncinin ölçülmesi gibi bir olay bu. Daha sonra toprakta boşluklar oluşturarak toprak direncini tekrar ölçerek boşluk olup olmadığını görmek. Aynı anda birbirine yakın 8 yerden ölçüm değeri alacak.
Aklıma takılan bazı sorular var umarım yardımcı olabilirsiniz.

1. PLC'ye analog voltaj değerini nasıl aktarabilirim, direkt olarak aqw yazıp oradaki değeri kalibre edip propdan gelen değer voltaj değeri midir ?

2. ne tür propelar kullanmalıyım. ( önerilerinizi alayım )

3. PLC'den aynı anda hem analog voltaj , hem de analog akım çıkışı alabilir miyim ?

4. S7-200'daki bu table instructionları kullanarak aynı anda birçok kez ölçüm yapan 8 proptan gelen bilgiler ile bir matrix oluşturabilir miyim ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ben aynı işi kimya tesisinde güvenlik amaçlı olarak ilk mitsubishi ile,daha sonra vigor ile yaptım.
rs232 haberlesmeli basit bi meger alıp sadece plcnin rs232 sine baglıyosun,sonuç sorunsuz.amerikayı bi daha keşfetmeye degmez akım voltaj falan ugrasma bence.siemenste bi cevirici kullanıp protocol yazarsam olur sanırım ama ben bilmiyorum.
bilen arkadaslarda o konuda yardımcı olsun sana.
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri