s7-200 ile s7-1200 Arasındaki Farklar Nelerdir?

seren2011

Üye
arkadaşlar ben okulda proje için plc alacağım,fakat s7-200 mü 1200 mü almam gerek karar veremedim.s7-200ü şu an öğrenme aşamasındayım.200 öğrenip 1200 kullanabilirmiyim? yada yeteri kadar döküman bulabileceğim bildiğiniz yerler var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Farklarından çok benzer yanı çok az. 200 öğrenip 1200 ü kullanamazsın.1200 den başla diyecem ama öğrenebilmen için yeterince döküma bulamazsın.

daha fazla kaynağa ulaşabilmeniz açısından s7 200 daha iyi fakat ileri dönük çalışma yapmanız için s7 1200 almanız daha doğru olur. siz şu an 200 öğrendiğinize göre çalışma için 200 almanız daha doğru olur.

s7-200 ün üretimi durdurulacaktı belkide durdurulmuştur.

hmm anladım arkadaşlar çok teşekkür ederim fakat bi şey daha soracağım,ben s7-200 ile okulda projeler yaptığımda piyasada iş görür mü? bunu öğrenebilirmiyim????

s7 200 ile pek çok proje halen yapılıyor. çok rahat kullanırsın fakat 1200 ile çalışmalarını da başlatmanı tavsiye ederim bir süre sonra 200 yerine daha çok 1200 aranacak

i.tandogan abı s7300 ıle 1200 arasındakı benzerlık ve ya farklar nasıl acaba ? 200 ıle 300 arasında cok farklar vardı. s7300 ne kadar kullanılıyor . bılgılendırsenız sevınırım. ıyı gunler

Direk S7 1200 öğrenmeni tavsiye ederim. S7200 olan bazı zorluklar 1200'de aşılmış. V10.5 programınına girerken biraz zorlanırsın ancak rac sistemini bence çabuk öğrenirsin. Program mantığı aynı. Operatör panel programı V10.5 ya da 11'de içinde.Ethernet üzerinden haberleşmesi çok süper bişi.Kablo sök tak olayı yok.Tag atamaları otomatik.İki saat hangi tag neydi gibi düşünmenize gerek yok.Buna benzer çok kolaylıklar var. Komut sistemlerinde mov atamalrında bile bir sürü yenilikler var. ZOr şeyleri kolaylaştırmışlar.Sadece ilk programa girerken neyi kullanacaksan onları bir nevi tanıtman gerekir.Yani mesela analog işlemlerle ilgili yada hızlı sayıcılarla ilgili bir iş yapacaksan onu PLC'ye tanıtman gerekiyor.Step ya da servo mtorlu bir projen varsa başta PTO veya PWM gibi işlemleri oluşturabilmen için tanıtım gerekiyor.S7 200 de bunlar SM bitleri ile yapılıyor. S7 1200 bence daha pratik.Ayrıca WinCC'ye de gerek yok.

ben de yeni öreniyorum da,200 den başladık derslere. hocamız 1200 için,200ün tüm özelliklerini ve 300 de bazı temel özellikleri almıştır dedi,yanlış mı acaba? (tabiki arayüzü farklıdır ona dair bi fikrim yok :))

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri