s7 200 ile PID kontrol

Herkeze selam. arkadaşlar bu konuyu yanlışlıkla plc bölümüne yazdım konunun asıl yeri burasıymış. s7 200 de 8 adet kompresörle amonyak tankının basıncını -0.39 bar da sabit tutmaya çalışıyorum. karşılaştırma komutları kullanarak birşeyler yapmaya çalıştım. olmadı. kompesörler sıksık devreden çıkıyor giriyor. karışık birdurum basınç sabıt kalmıyor dalgalanıyor. s7 200 derinlemesine bilmiyorum bu iş için kullanılan başkabir özellikği yöntem vb varmı? yardım eden etmeyen herkeze şimdiden çok teşekkürler. bu konuyla ilgili fazla kaynak yok olanlarda AWQ dan buhar vanası kontrolu vb anlatıyor.

siemensin kendi cıkardıgı bir kullanma klavuzu var oradanda sanırım pıd hakkında genis bir dökman bulursun sana en fazla o kitap yardım eder ....

anladığım kadarıyla olay pıd kontrolden çok on-off kontrol olmuş olay bundan kaynaklanıyor olabılır.birde timer koy bakalım belli sürelerde çalışsın karşılaştırma komutlarıylada tetiklemesini yaparsın

sıvılar sıkıştırılamadığından basınç çok aşırı oynar. Bunun için tankın içinde bir miktar hava olmalıdır havayı sıkıştırıp genleştirmelisin.Yani hidrafor sistemi kullanmalısın

merhabalar, benimde konuyla ilgili soru(n)larım var. plc ile fırın sıcaklık kontrolü bitirme konum. tasarımda pid parametrelerini(Kp,Kd,Ki) tam olarak elde ettim. şimdi yazılım kısmındayım. fırın sistemim ağır olduğu için örnekleme zamanım 115 sn(ölü zaman=115 sn; ölü zamanın tam katı olması sebebiyle örnekleme zamanını ona eşit seçtim). örnekleme zamanı yüksek olduğu için pid algoritmasını kullanırken interrupt kullanamıyorum.(interrupt kullanmak için örnekleme zamanı 255 ms den küçük olmalı). alt program kullanmam gerekiyor. alt programla nasıl yapabilirim? şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
8 adet kompresörden bahsediyosun pratik olarak 7 sini motorgücüne göre direk yada yıldız-üçgenn bi tanesinide inverterle kontrol etmen gerekli siemens logo veya telemecanique zelio ile çözülebilir.plc seçimi gereksinimine bağlı

arkaşlar slm ama senin komp basın kontagı var oyuzde dalgalanması normal set degerleri ne

arkaşlar slm ama senin komp basın kontagı var oyuzde dalgalanması normal set degerleri ne

kompresörün 1 veya 2 adetini sürücü ile pıd ye çevirmelisin o zaman istediğin havada tutarsın sistemi dalgalan ma olmaz... PID kontrol için teknik destek isterseniz yardımcı oluruz...

HMC OTOMASYON VE KOMPRESÖR KONTROL SİSTEMLERİ.
HULİSİ YALÇIN-CÜNEYT ÖZMEN
************@mynet.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri