s7-200 ile PID Komutunu Kullanan Var mı?

red

Üye
Arkadaşlar s7 200 de pid komutunu kullanan varmı?
Elinde örnek bir programı olan varsa paylaşıma açabilirmi? Hem digital çıkışı hemde analog çıkışı nasıl kullanıldığını anlayabileceğim örnek bir program.TEŞEKKÜRLER

arkadaşlar şu pid işine birisi bi el atsın bende öğrenmek istiyorum bunu.kapsamlı bi şekilde türkçe kaynağı olan yokmu.

arkadaşlar sizin var ya canınız sağolsun alın size bir tez çalışması. üniversitedeki hocalarıma söylemeyin ama küserim ::)

bilgiyi paylaşmayan zihniyet acaba ne için yaşıyor? insan olmadan yapacağımız PID kontrolün ne önemi var ki

arkadaşlar bu dosyada hem anlatım var hem de örnekler var iki tane üniversite öğrencinisin tez çalışmasıdır

Ekli dosyalar

• PLC_ile_PID_Denetim.rar
    349.2 KB · Görüntüleme: 28
döküman için teşekkürler.Ancak benim şöyle bir sorunum var ;
S7200 de PID kullanmak istiyorum. Fark denklemlerinden yapmaya çalışsam da başaramadım.

Instruction wizard kullanarak ise KC-Ti-TD parametreleri gerekiyor. Benim elimde Kp-Kd-KI mevcut.

bu parametreleri kullanarak S7200 de PID kontrolu nasıl yapabilirim.?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

döküman için teşekkürler.Ancak benim şöyle bir sorunum var ;
S7200 de PID kullanmak istiyorum. Fark denklemlerinden yapmaya çalışsam da başaramadım.

Instruction wizard kullanarak ise KC-Ti-TD parametreleri gerekiyor. Benim elimde Kp-Kd-KI mevcut.

bu parametreleri kullanarak S7200 de PID kontrolu nasıl yapabilirim.?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

pid sürekli zamanda iken(s7300 de ayrık ve sürekli pid blokları ayrı ayrı var. s7200 ü bilemiyorum);

Kp + Kd*s + Ki/s = Kc (1+1/Ti*s+Td*s)

arkadaşlar sayfadaki dökümanların tümü silinmiş ve bana acil s7200 pıd ısı kontrolü bilgi lazım...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri