s7-200 ile Encoder Kullanımı

murdosa

Üye
S7 200 de enkoder kullanmayı öğrenmek isteyen arkadaşlara örnek program yazdım.umarım arkadaşlarıma yardımcı olmuşumdur.

Ekli dosyalar

• enkoder.rar
    2.6 KB · Görüntüleme: 306
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu konuyu biraz açarmısınız nerelerde işimize yara bu encoder?

Enkoderi nerden kullanmak istersen orda.Enkoder puls yöntemiyle çalışır ve uzunluk ölçer neyi ölçmek istiyosun mesela...

arkadaşlar encoderle ilgilibi adet mesafe ayarı yapmak istiyorum bir ekran kulanarak bu ekrana ben yaklaştırma mesafesini yazacağım motor devre girdiğinde yaklaşmaya başlayacak encoder ölcüm yapacak yaklaşma mesafesini cm değerinden ölcerek benim set etiğim değere ulaştığında motru durduracak ben ekranda girdiğim set değeri ve motor calışırken ölcen değeri görmem lazım encoderın a ve b palsini tam olarak nereye bağlamam gerek ekrandaki set etiğim değeri ve okunan değeri hangi ilgili adreslere yazmam gerekirki bu değerleride ekranda görebileyim not-kullandığım ekran delta dop b

puls sayısı ile işlem yapmak değilde bunu nasıl cm cevire biliriz acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri