s7-200 ile Dolum/Boşaltma Otomasyonu

mami1905

Üye
7.7 Dolum/Boşaltma Otomasyonu nu s7-200 uyarlarmısınız:)

Ekli dosyalar

• plc programlama öğreniyorum.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ingilizceden türkçeye cevirim cok kotü sen buradan yada özelden soruyu yaz ben programı yazayım

Ben cevireyim soruyu size T1 start butonuna bastığımızda V1 valfi acılacak ve depo dolmaya başlayacak ve aynı zamanda karıştırıcı mixer motoru çalışacak.Su seviyesi S1 sensorunu görünce V1 valfi kapanacak aynı zamanda mixer motoruda duracak.daha sonra V2 valfi açılacak. Su seviyesi S2 sensorunun altına düştüğünde V2 valfide kapanacak.Bu işlem 4 kez tekrarlanacaktır.Her işlemde lamba yanacak aktif olacak ve her işlem de T1 start butonuna basılacaktır.Hatam varsa af ola..

dekantör sistemimi bu

bilmem soruyo göre bi proje bu ben daha kurs görmekteyim 3 aydır s7 200 kursuna gidiyorum. ama SÜLEYMAN ASLAN hoca dan eğitim alıyorum sülüman hoca sadece sertifika vermiyor öğretiyor tek fark bu sanada proje lazımsa söyleyin elimden geldiği kadar çizeyim benim için de pratik olur 1 ay kaldı kurs bitecek sonra 300-400 sonra 1200 1 sene sonra programlaya profosyonel olrak başlarım inşallah

öncelikle selamlar benimde yukardaki arkadaş ile aynı programa ihtiyacım var.
(wolflane rica etsem yardım edebilirmisin linke tıklıyorum fakat link boş)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri