s7-200 IEC1131-3 Modunda *.awl Formatına Çevirme Sorunu

memet_k

Üye
Merhaba arkadaşlar, Siemens PLC de yeniyim, IEC1131-3 programlama modunu bildiğimden, bu moda geçtim. Fakat simülasyon için awl dosyası gerekiyor, ve bu modda File menüsü altındaki import/export seçenekleri pasif konuma geçiyor, ne yapmalıyım?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
IEC1131-3 modunu nasıl kullandığını açıklarmısın.çünkü programda ladder.stl ve fbd görünümü var o bahsettiğin mod yok.

IEC1131-3 modunu nasıl kullandığını açıklarmısın.çünkü programda ladder.stl ve fbd görünümü var o bahsettiğin mod yok.

IEC1131-3 Ladder'ın standartlar ile tanımlı halidir. Farklı PLC markalarının kurmuş olduğu Ladder bileşenlerini, ortaklaştırmak amacı ile oluşturulan bir standarttır.

Tools > Options > General

Sağ tarafta Programming Mode var ; Simatik ve IEC1131-3 ; varsayılan olarak Simatik seçilidir, ve Ladder komponentleri siemens ailesine özgüdür, IEC1131-3 seçersiniz IEC konsorsiyum tarafından tanımlı standart kütüphaneyi kullanırsınız. IEC1131-3 seçtikten sonra uygulamayı kapatıp açın, sorunu yada eksikliği göreceksiniz.

ben denedim ama olmadı .dediğin gibi o standarta export ve import aktif olmuyor.simulasyon o modda olmuyor demekki

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri