s7-200 hızlı sayıcı sorunu

cedric1990

Üye
merhaba;
arkadaslar s7-200 hsc uygulamalarına yeni yeni bakmaya basladım ve aklıma takılan soruları sizlere danısmak ıstedım.
1) mesela SM147,SMD148 bunlardan hangısı encoderden aldıgım pals degerını gosterıyor ?

2) encodere mesefa degerını yazmak ıstesem SM152 ye yazıcagım ? hscyi resetlemek ıstersem nasıl yapıcagım ?

3)hsc yi illaki bır alt programdamı yazmak zorundayım ? ayrıca HDEF komutu ne işe yarıyor ?
Cevaplarınız ıcın sımden Teşekkür edıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Selam arkadaşım. Tamamen yanlış yoldasın. HSC kullanıcak isen zaten wizardı var program dahilinde istedigin HSC yi yapılandır ve kullanıma hazır hale getir. SOnra programın ilk satırında SM0.1 ile ön bellege yükle ve direk HSC nin icerigini örnegin HC1 yazdıgında DW olarak degeri görebilirsin. HSC nin icerigini nasılmı sıfırlıyacaksın önce HSC nin yapılandırma tablolarına bak derim sebebide su kimi HSC ler PLC nin bir inputu ile sıfırlanırlar Kimi sinde ise bir biti set etmenle sıfırlanırlar bu tamamen sana kalmıs bi durum.

Bu soruyu bu şekilde sorduysan sanırım S7-200 leri kullanmaya yeni basladın sanırım. Önce geniş kapsamlı bi döküman bulup derinlemesine bi teknik bilgi edin derim. Yardımcı olabilicegim baska bi konu varsa benimle temasa gecebilirsin elimden gelen yardımı yaparım arkadasım iyi calışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,101
Kullanıcılar
449,801
Son üye
Ayşegülll

Yeni konular

Geri