S7-200 de Gerçek Zaman Saati Kullanmak

EMRKAN

Üye
merhaba arkadaşlar .. plc s7 200ile tarfik sinyalizasyonunda kullanılmak üzere... PLC ile Akıllı Kavşak Problemi yapmk istiyorumm

Yol Kırmızı Sarı Yeşil
A 30 saniye 3 saniye 30 saniye
B 45 saniye 3 saniye 30 saniye

Normal de lambalar yukardaki bilgilere göre yanacak.

Durum 1. Eğer hafta içi ise gece saat 21 00 ile sabah 08 arası A yolunun yoğunluğu B ye göre çok azalmaktadır. Bu durumda A yolunun yeşil lamba yanma süresi 15 sn ve B yolunun. Yeşil yanma süresi 60 saniye olacaktır.

Durum 2: Çok yoğun bir trafik olduğunda trafiğin kitlenmemesi için yoğun olan yola daha fazla yeşil ışık verilmesi gerekir. İki yolda bulunan sensorlar araba geçtiğinde bir counter ile araba sayısını saydırmaktadır.(sensörlerden biri counter ı arttırıcı diğeri azaltıcı çalışmaktadır. Counter 2 dakikada bir resetlenmektedir. .Bu iki dakika içinde counter ın değeri 20 den büyük olursaCounter resetleninceye kadar. A yoluda sarı ışık yanıp sönecek ve B yolunda ise yeşil yanacaktır

bunu yapabilmek mumkunmu...nasıl yapabilirim..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tabiki de mümkün.size gerçek zaman saati uygulaması bir örnek gönderiyorum.kolay gelsin

Ekli dosyalar

• gerçek zaman deneme.rar
    3.2 KB · Görüntüleme: 552
bende sizin program icinde yaptiginiz aciklamalara ek olarak okunan baytin bitlerinin ozelliklerini aciklamaya calistim vede ekte calisan bir programi paylastim.yuklemis oldugum program parcaciginda
read rtc ile okunan saat degerleri ki programda vb400 e yaziliyor
vb400=gercek zamanin yil kismini
vb401=gercek zamanin ay kismini
vb 402=gercek zamanin gun kismini
vb 403=gercek zamanin saat kismini
vb 404=gercek zamanin dakika kismini
vb 405 =gercek zamanin saniye kismini
vb 407=gercek zamanin haftanin gununu gostermektedir

Son düzenleme:
herkese iyi akşamlar :) ben bu konulara yeni başlayan lise son öğrencisiyim. ben bu yazılı programı plc ye nasıl aktarabilirim acil cevap bekliyorum şimdiden tesekkür ederim :) :confused:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri