S7 200 de freeport olayı

ufuk82

Üye
arkadaşlar freeport olayı icin nasıl bir donanım lazım ?(PLC İLE bilgisayar aralarında haberleşmesi icin) rs232/rs485 gibi bir dönüştürücü felanmı kullanacaz PPI kablosuyla zaten olmaz ..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Freeport modunda PC-PPI kablo kullanman gerekli.

aslında ppı kablosunu kullanabilirsin:) fakat ppı kablosunu kullnamk istemezsen bunu rs485den ttle ardından da ttl'den rs232ye dönüştüren iki entegreyle halledebilirsin..(max232 ve max 485 yada SN75176) lakn elektronik bilgin sağlamsa bunları opamplarla da halletmen mümkün.. rs485 tarafında sonlandırma dirençlerini unutma..kolay gelsin

freeport bir protokol değilmi PPI kablosu sadece ppi protololüyle plc ile haberleşme yapmazmı her iki protokol icin kullanılması bana saçma geliyor bu kablo ile ilgili herşeyi okudum yani bunda eminmisiniz denedinizmi hiç :D

arkadasım mrhaba oncellıkle sunu soyleyım freeport kullanımı için ppi kabloyu kullanabılırsın ama plc freeport moduna gectıgınde örneğin microwin ile olan bağlantısı kesilir tekrar bağlanmak için plc yı stop konumuna geçirmen gerekiyor ayrıca yapıcagın uygulamada kabloyo vermek zorunda ısen benım gıbı mesala kendı haberleşme kablonu yapabılırsın ben deltanın ıfd8500 konvertörünü kullanıyorum fiyat olarak ucuz ben bır cok yerde kullandım herhangı bır sorun yok .... gerekırse bunla ılgılı baglantı planını sana maıl atarım kib

freeport bir protokol değildir.s7 200 lerde portlarını isteğe göre kullanabilmen için gerekli bir kütüphanedir.freeporttu kullanarak kendi protokolünü yapabilirsin.PPI ise siemensin s7 200 için geliştirdiği bir haberleşme protokoldur. PPI kablosu temelde rs 232 - rs485 çeviricidir.Piyasadakilerden farkı izolatörlü olmasıdır bu yönüyle oldukça güvenilirdir.illaki 232-485 çevirici kullanmak istersen bi kaç denemeden sonra plc yada PC portunu yakman işten bile değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri