s7-200 CPU 224 ile Intouch 9 Haberleşmesi

u[Mu]T-42

Üye
butun kurulum ve plc ppı usb kablosu vs programlama yapıyorum fakat intouch bilmiyom varsa bilen team wiewerde gosterebılırse ucreti neyse havale edeyim hemen gosteren olursa ne yaptım ne ettim yapamadim sinir oldum ************ emalim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hangi OPC server kullanıyorsun ?
Kullandığın PPI Kablo usb üzerinden mi, yoksa RS232 üzerinden mi çalışıyor ?
OPC üzerinden S7-200 üzerindeki dataları okuyabiliyor musun, yoksa sorun OPC - Intouch arasında mı ?

bana dediler opcden verileri aktarısın Hitachi OPC Data Access Server var usb ppı rs485 kablo var program atıp deneyebılıyom . hic bir sey yapamadım opc ıntouch da hic bir sey haberlestiremedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki Hitachi OPC Data Access Server S7-200 Desteği var mı ?

walla kardes opc de ppı kablo yeri usb yok ethernet modulu var com1 felan var yalnız ppı kablo yok

u[Mu]T-42;374028' Alıntı:
walla kardes opc de ppı kablo yeri usb yok ethernet modulu var com1 felan var yalnız ppı kablo yok
Anladım standart opc server lar siemens MPI/PPI sadece com üzerinden kullanabiliyorlar eğer adapter usb ise PLC bağlantısı olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri