s7-200 cpu Şifresi Kırma

İyiakşamlar çalıştığım yerde s7 200 cpu224 plc ler var. Program yedeğini almak istiyorum. Ama şifre koyulmuş. Bununla ilgili forumu inceledim. Bir de program var şifreyi kırmak için deniyorum error veriyor. USB-COM çevirici kullanıyorum. Laptop için... Bunun için bir gelişme var mı? Nasıl şifre kırılır??? Teşekkürler emeği geçenlere......

yok mu yardımcı olacak arkadaş!!!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
usb-rs232 çeviriciler bu tür işlerde zayıf kalıyor birde seri port olan pc ile dene
veren hata kodu nedir yazın görelim

forumdan eski verilen programı deniyorum. Run-time error '8002': invalid port number hatası veriyor. PC-PPI kablo ve usb-com çevirici kullanıyorum. Bunda port ayarı göremedim. kendi mi buluyor.? Birde x0914667 arkadaşın çince programıda nasıl kullanılıyor. Bilen veya çözen var mı? Ben çözemedim...... İki dosya var. BU software programı crack leme programına benziyor. Ama 8 hane sabit bir şifre veriyor ......

Denediğiniz program direk COM1'e ayarlanmıştır ama siz USB Dönüştürücü kullanıyorsunuz ve muhtemelen dönüştrücü için tanımlı port farklı bir com port olduğu için hata veriyor. çözüm COM1 'i olan seri portlu bir bilgisayarla denemektir.

Beyler daha önce forumda geçen S7-200 password cpu 224 program işe yarıyor.Adından da anlaşıldığı üzere 224 leri çözüyor 226 lara henüz birşey bende bulamadım.

Altaki resmi dikkatli incelerseniz PLC üzerine indirdiğiniz programınız resim üzerinde kırmızı olarak işaretlenmiş eprom üzerinde binary olarak bulunmaktadır. Eprom u paralel port ile okuyarak içerisindeki programı bilgisayarınıza indirebilir ve ve herhangi bir hex editörle ile decompile ederek içerisindeki şifreye ulaşabilirsiniz.

CIMG1675.jpg

Altaki resmi dikkatli incelerseniz PLC üzerine indirdiğiniz programınız resim üzerinde kırmızı olarak işaretlenmiş eprom üzerinde binary olarak bulunmaktadır. Eprom u paralel port ile okuyarak içerisindeki programı bilgisayarınıza indirebilir ve ve herhangi bir hex editörle ile decompile ederek içerisindeki şifreye ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 10534

herhangi bir hex editörle decompile ettiğimiz zaman karşımıza anlamsız karakterler çıkıyor, acaba bu algoritmayı çözebilecek bi yöntem varmı? şifre muhtemelen ya 64bit yada 128bit le kodlanmış. ben içinden çıkamadım bilen arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar lütfen

Bu şeklideki bir şifresi çözmek cok uzun zamanınızı alır.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri