S7 200 ana start ve acil stop

smyomekatronik

Guest
Esselâmû aleyküm

Nasıl anlatacağımı bilmiyorum,inşallah anlatabilirim.

S7 200 de çok uzun satırlı program yazdığımızda klasik kumandadaki gibi ana bir start rölesi nasıl koyarız.

Acil stop butonu koyduğumuzda sistemi programda nasıl durdurup kaldığı yerden devam ettiririz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tam olarak soruyu anlamadığım için farklı bir şeyede cvp verebilirim ;

bende buna benzer bir sorunu s7300 programlarken yaşamıştım ve sorunu şöyle çözdüm kısaca bütün programı bir fonksiyona yapıştır ve fonksiyona ac- kapa komutlarını uygula

umarımk yardımcı olmuşumdur ...

ve kaldığı yerden devam etmesini istiyorsan istediğin çıkışları kalıcı hafıza alanlara kaydet
s7-300 de bunlara retentive olarak ayarlamayı anlatabilirim fakat s7200 bilmiyorum

Son düzenleme:
Esselâmû aleyküm

Resimdeki gibi kod yazmanın bir dezavantajı varmı?

Ekli dosyalar

• kod.jpg
    kod.jpg
    57.7 KB · Görüntüleme: 92
o kodların hiç bir sıkıntısı yok fakat tam olarak istediğini anlatırsan tam anlamı ile bir cvp alabilirsin:)

Esselâmû aleyküm

Hocam ilk mesajımda yazdığım gibi Klasik kumandadaki gibi bir röle koyup kumanda voltaj hattını bu röleden besleme yöntemini plc ile yapmak istiyorum.S5 plc de bu iş master relay diye bir komut ile yapılıyormuş.

sana yardımcı olmayı cok ısterdım fakat s5 hakkında bıldııgım tek sey sıemens in bir plc cesıdı oldugu :)

ama anladıgım kadarı ıle sen sıstemı durdurup sonra yenıden aynı anahtar ıle calıstırmak mı ıstıyorsun programı ???? eger boyle ıse vardır bunun bır tane komutu mutlaka .... sıtede vardı s5 konusu heralde

kolay gelsın....

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri