S7 200 Çalışma

kamufle

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhabalar S7 200 öğreniyorum örnek bir mixer projesine bakarken anlayamadığım 2 Network oldu. Acaba Network 3 ve Network 8 de yapılan işlem nedir bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim, hayırlı forumlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    52.9 KB · Görüntüleme: 17
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Network 3
I0.3'e bağlı B2 (Sensör, Buton, switch) input sinyali geldiğinde (P) pozitif kenar tetikleme ile, EV1 (Q0.1) çıkışı (output) resetlenip, EV2 (Q0.2) (output) çıkışı set edilmiş.

Network 8

E_Stop I0.1 input sinyali geldiğinde, aktif olan dahili M0.0, Q0.0, T37 timer reset edilmiş

Uygulamanın çalışma senaryosu yazabilirseniz daha isabetli yorumlar yapılabilinir.

Uygulama bir mixer yani karıştırıcı internette gezerken bulduğum bir uygulama fakat networklerde yapılan işlemleri anlayamadım sanırım kendim için biraz zor bir örnek oldu acaba forumda bu tarz açıklamalı örnekler var mı veyahut bu networkleri açıklayabilir misiniz kaynak bulma konusunda biraz kötüyüm

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    45.8 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    75.7 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    69.5 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    50.6 KB · Görüntüleme: 5
Bir sistemi çalıştırmanın birden fazla alternatifi yolu var, herkesin plc programlamada farklı bakış açısı ve yöntemleri vardır, başkasının yöntemlerini bakış açılarını anlamakla zaman kaybedersiniz.

Mevcut yapılmış örnekleri yorumlayıp anlamaya çalışmak yerine, en temelden basit senaryolar ile problem çözme yeteneğinizi geliştirin.

226 adet soru ve cevaplarıyla Siemens PLC uygulama örnekleri.

100 adet soru ve cevaplarıyla Delta PLC uygulama örnekleri.

40 Adet PLC sorusu

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri