S7 1200 ve Scalance X204 ethernet switch diag. hakkında

husso35

Üye
Merhaba arkadaşlar,

SCALANCE X204-2 yönetilebilir ethernet switchlerden oluşan bir networkümüz var.switch bilgilerini webserver üzerinden görmek mümkün fakat sözkonusu switchlerin port durumlarını PLC ile takip edip herhangi bir port düştüğünde operatör panelinden port numarası ile birlikte alarm bilgisi almak istiyorum.
Sorum şudur ki;
S7 1200 PLC ile profinet üzerinden switchlerin durum bilgilerini plc ye çekebilmek mümkünmüdür?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet yapabilirisin hw kimliğini kullanarak bir ınterrupt tetiklendinde mesela takma çıkarma dıagnostatıc gibi yada rack of istasyon faıle veya durum ledi varsa üstünde onuda kullanailirsin port düştüğü zaman zaten led konum deiştirir gibime geliyo

Tüm diagnostics fonksiyonlarını denedim,ray üzerindeki tüm cihazlardan diagnostic bilgilerini almada sorun yok fakat fonksiyonların LADDR girişine herhangi bir switch veya swith portu tanımladığımda RET_VAL çıkışından
16#8090 veya 16#8091 bilgisi alıyorum.
yardım dosyasında ;
8090=LADDR does not exist.
8091=Module addressed with the LADDR parameter does not exist.
diyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri