S7 1200 ve cimon plc tcp/ip haberlesme

micromen

Üye
Merhaba sayin uyeler cimon plc ve s71200 daha once tcp/ip haberlestiren oldumu olduysa yardimlarinizi bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba sayin uyeler cimon plc ve s71200 daha once tcp/ip haberlestiren oldumu olduysa yardimlarinizi bekliyorum
Micromen Merhabalar;
.Cimon plc Modbus TCP haberleşmeyi destekliyor ise s7-1200 ile haberleştirebilir siniz,s7-1200 isterseniz client isterseniz server olarak kullanabilirsiniz cimon tarafını bilemem ama s7-1200 ile modbus TCP üzerinden bir çok üçüncü parti cihaz ile haberleşme çok rahat yaptım.

Kolay Gelsin

mmtkaya1 öncelikle teşekkür ederim
Birkaç gündür cimon plc le 1200 ü haberleştirmek için uğraşıyoruz cimon bilgisayardaki mobus poll programı ile tcp ip haberleşti ama 1200 tarafında ne server ne client olarak bir türlü haberleştirmedik.İşin garip tarafı 1200 modbus polllada haberleşmedi status 7002 veriyor.
1200de modbus konfigürasyonları yapıyoruz fakat kaçırdığımız bir yer var anlaşılan. Örnek çalışan bir program varsa rica etsem paylaşırmısınız .

Micromen Merhabalar;
s7-1200 cpu versiyonu biliyor musunuz cpu versiyonuna göre connection paremetreler değişiyor, bide tia portal kaç kullanıyorsunuz bende 14 yada 15 var bilgi verirseniz yardımcı olayım,yada örnek programınızı gönderin ayarlayayım.

Kolay Gelsin

Micromen Merhabalar;
s7-1200 cpu versiyonu biliyor musunuz cpu versiyonuna göre connection paremetreler değişiyor, bide tia portal kaç kullanıyorsunuz bende 14 yada 15 var bilgi verirseniz yardımcı olayım,yada örnek programınızı gönderin ayarlayayım.

Kolay Gelsin

cpu 1214c tia 13 ve 14de denedim program ekte

Ekli dosyalar

• modbusss.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
Micromen Merhabalar;
Ufak bir ekleme yaptım,bir dener misiniz.

Kolay Gelsin

Ekli dosyalar

• modbusss.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
mmtkaya1 öncelikle tekrardan teşekkürler
Ama yine olmadı id numarasından başka değişiklik yaptın mı bilmek isterim çünkü yarın birde v14 de deneyeceğim. Fakat bugun factoryio programı server 1200 client denedim status 0 oldu haberleşti galiba ama daha veri alışverişi yapamadım. ama modbus poll haberleşmedi bir türlü

Micromen Merhabalar;
ID numarası dışında değişiklik yapmadım modbus poll kullanırken modbuspoll server olanının kullanmanız gerek,bildiğiniz üzere siz client olarak çalışıyorsunuz ,programda sıkıntı yok,status 0 olduysa her türlü haberleşirsiniz.
Kannatimce siz modbus poll slave versiyonunu kullanıyorsunuz,master bir cihazla denerseniz,haberleş meniz gerek.

Kolay Gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri