s7-1200 Tia-Portal Yükleme Sorunu

xismet

Üye
Selamlar,

S7-1200 PLC'ler hangi programla programlanır ? KTP 600 touch panel hangi programla programlanır ? Simulasyonları hangi programla yapılır ?

Elimde TIA Portal v10.5 programının orijinal CDsi var fakat Windows XP işletim sistemine kurarken hata alıyorum. Kurulum ilerlemiyor.

VMware programıyla sanal makine oluşturdum. Sanal makinemin RAMi 2GB.

Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Selamlar,

S7-1200 PLC'ler hangi programla programlanır ? KTP 600 touch panel hangi programla programlanır ? Simulasyonları hangi programla yapılır ?

Elimde TIA Portal v10.5 programının orijinal CDsi var fakat Windows XP işletim sistemine kurarken hata alıyorum. Kurulum ilerlemiyor.

VMware programıyla sanal makine oluşturdum. Sanal makinemin RAMi 2GB.

Teşekkürler.

Sayın xismet

Aldığınız hata bildirmi paylaşırsanız size daha kolay yardımcı olabilirz.Lakin ilk aklıma gelen xp sp3 veya üstü olursa daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımla

Merhaban

Bende PG var XP de çalışıyor ayrıca kendi notebook umda win 7 ultimate var.
2 sinde de tia çalılıyor.
Hata mesajları neler? Screen shot ekleyebilir misin?

Hata mesajı yok. Orijinal ve hiç kullanılmamış TIA Portal v10.5 CD'mi takıyorum. Yükle diyorum. Bir kısmını yüklüyor. 14 dakika kalınca daha yüklemiyor. Bugün yine daha iyi bir şey oldu. 11 dakika kaldı yazısına kadar yükledi 1.5 saat boyunca daha da yüklemedi.

Hata mesajı yok. Orijinal ve hiç kullanılmamış TIA Portal v10.5 CD'mi takıyorum. Yükle diyorum. Bir kısmını yüklüyor. 14 dakika kalınca daha yüklemiyor. Bugün yine daha iyi bir şey oldu. 11 dakika kaldı yazısına kadar yükledi 1.5 saat boyunca daha da yüklemedi.

Yüklemeğe çalıştığınız windows sistemin özeliklerini yazabilrmisiniz?

Saygılarımla

Aslında ben bu işi 3-4 kere denedim ve hepsinde de farklı işletim sistemleri yükledim. Biri olmayınca öbürü, öbürü olmayınca öbürü. En son yüklemeye çalıştığım işletim sistemi Windows XP Professional SP3

Aslında ben bu işi 3-4 kere denedim ve hepsinde de farklı işletim sistemleri yükledim. Biri olmayınca öbürü, öbürü olmayınca öbürü. En son yüklemeye çalıştığım işletim sistemi Windows XP Professional SP3

Sayın xismet

Daha önce herhangi bir işletim sisteminde bu cd kullanarak yüklememişseniz sanırım sorunun cd kaynaklı olduğunu düşünmekteyim.

Saygılarımla

kurmadan önce bilgisayar dilini ABD yap.

WINDOWS 7 64BIT,4GB RAM OLAN BİLGİSARIMA TIA PORTAL V10.5 ve V11 KURMAYI DENİYORUM BİR TÜRLÜ KURULMUYOR.MS XP MODE KURUP ORDA DA DENEDİM.KURABİLEN VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

merhaba,

ben de cok ugrastim bu konuda ...
cozumunu asagidaki forumda buldum:

plcforum.uz.ua

For TIA Step7 v11 Pro

ekteki dosyayi indirip zipten çıkardıktan sonra InstData\Resources dosyasinda yer alan "SIA2.ini" ile degistiriyoruz...

bu sekilde 64bit windows'a yukleme yapabilirsiniz....

Ekli dosyalar

• SIA2.ini.zip
    12.2 KB · Görüntüleme: 67

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri