S7 1200 Servo Motor Sürme?

Arkadaşlar,

Siemens s7 1200 ile PTO ile servo motor sürmeye çalışıyorum. PTO ayarlarını yaptım, Pulse ve direction sinyallerini motor sürücünün uygun yerlerine girdim. İlk sağa-sola jog modda döndüreyim dedim ama dönmedi. Hata mesajı verdi. Mesajın print screen görüntüsünü aldım. Ekliyorum.

Motor sürmeye yeni başladım. Nasıl bir yol izlemeliyim? jog mode hatası.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sürücü üzerinden jog modu dene. Sorunun bağlantıda mı olduğunu anlarsın

arkadaşlar,

siemens s7 1200 ile pto ile servo motor sürmeye çalışıyorum. Pto ayarlarını yaptım, pulse ve direction sinyallerini motor sürücünün uygun yerlerine girdim. Ilk sağa-sola jog modda döndüreyim dedim ama dönmedi. Hata mesajı verdi. Mesajın print screen görüntüsünü aldım. Ekliyorum.

Motor sürmeye yeni başladım. Nasıl bir yol izlemeliyim?Ekli dosyayı görüntüle 11307

merhabalar s71200 ile 3 eksen servo kontrolü uygulaması yatınız mı acaba ve iki eksen aynı anda calısırmı

S7 1200 programını bitirip derleme yaptığında herşey normal görünüyor muydu? Fotograftan bir şey anlaşılmıyor. Online olabiliyormusun yaptığın programla?

"son-soff" yani servo on-servo off(enable-disable). surucuden halletmen lazım.hangi marka-model sürücüyü seçtiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,835
Son üye
gk_gk

Yeni konular

Geri