s7-1200 Seri Numara Değişikliği

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar siemens s71200 kodlarını değiştirdi tia portala adapte etmek için sizi ek dosyayı paylaşıyorum
Otomasyon"https://support.automation.siemens.com/WW/llisapi.dll?query=54164095&func=cslib.cssearch&content=adsearch%2Fadsearch.aspx&lang=en&siteid=cseus&objaction=cssearch&searchinprim=&nodeid99="]https://support.automation.siemens.com/WW/llisapi.dll?query=54164095&func=cslib.cssearch&content=adsearch%2Fadsearch.aspx&lang=en&siteid=cseus&objaction=cssearch&searchinprim=&nodeid99=[/URL]
Dosyayı indirdim ama bunu tia portala nasıl yükleyeceğimi çözemedim.

options sekmesinde support packages var orayı tıklabir sayfa gelecek önüne burada aşağıda add from file system gelecek burayı tıkla ve dosyalarını nereye indirdiysen onları seç daha sonra yandaki kutucukları işaretle ve install de bir kutucuk cıkacak pencereleri kapat diye o kutucuk kalacak tia portaldaki bütün pencereleri kapat ve yükleme yapacaktır

Ekran Alıntısı.jpgbuda çıkacak ekran

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar merhaba bende aynı sorunla karşı karşıyayım 1215c kullanıyorum bir türlü tam bağlantı sağlayıp çalıştıramadım hardware yüklemesini de yaptım ancak bir türlü load deyip yükleyemedim plc'yi resimden de görebilirsinz. yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Adsız.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
hrnn arkadaşım bilgisayarının ip ayarlarını 192.168.0.x olacak şekilde değiştir, genellikle plc yi görüp yükleme yapamıyorsan bundan kaynaklanıyor.

arkadaşlar merhaba bende aynı sorunla karşı karşıyayım 1215c kullanıyorum bir türlü tam bağlantı sağlayıp çalıştıramadım hardware yüklemesini de yaptım ancak bir türlü load deyip yükleyemedim plc'yi resimden de görebilirsinz. yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 11811

ip numaranı görmediği için bağlantı gerçekleştiremiyor resimde.

soldaki kutucukları işaretledikten sonra install e tıkladığımda bir pencere çıkıyor ok e basmak zorunda bırakıyor diğer pencerelerde kapanmıyor.neyden olabilir acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri