S7-1200 Sensör Bağlantısı-Yardım Lütfen...

ali_mutlu

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Projemde S7-1200 PLC(AC/DC/ROLE) ve Sensopart FT 18-1 ID sensör mevcut.
Bunların bağlantısını nasıl yapabilirim acaba?

Normalde röleden kuru kontak aldığımız yerlerde,güç kaynağı kullanmadan,
-PLC'nin +24 ünü rölenin bir ucuna,diğer ucunu da digital inputlardan birine giriyorduk.
-Yine PLC'nin çıkardığı M'den 1M'ye köprü atınca,röle her çektiğinde "1" kontak alıyorduk.

Sensör'ün bağlantısını nasıl yapmalıyım peki?(2'den fazla kablo olduğu için kafam karıştı)

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar

Sensör manueline baktığımda kahverengi kabloya +24vdc, mavi kabloya 0v vermen gerekiyor. Kontak yapısı olarak ta Beyaz kablo ortak uç, siyah kablo da çıkış olarak görünüyor. N.C veya N.O sensör tipine göre bu uçları kullanmalısın.

iyi çalışmalar

Merhaba,

O zaman 0v verdiğim uca,ben normalde güç kaynağından köprü atıyorum.PLC'nin kendi güç kaynağını kullanakara röleden kuru kontak almak için.
Herhangi bir çakışma yaratır mı?
Yoksa +24 ü mavi kabloya verip,siyah kabloyu digital inputa bağlayıp,M'den de 1M'ye köprü atsam(inputlara 0v vermek için) olur mu?

Merhabalar

Kahverengi ve beyaz ucu kısadevre ederek +24vdc bağla bunu güç kaynağından da yapabilirsin. PLC +24 çıkışlarından biriylede fark etmez. Mavi uca 0v ver gene bu uca da güç kaynağından 0v verebilirsin. Siyah kabloyu da istediğin inputa bağla, I0.0 olur I0.1 olur bu sana kalmış.
Umarım anlatabildim.

iyi çalışmalar

Merhaba
Ben sensorden 24 VDC aliyorum sorun yok. Ama s7 1200 DI girisine bagladigimda bir turlu Input alamiyorum.
Yardim rica ediyorum/

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri