S7 1200 Programı Hakkında Yardım

bilgisayarının ağ bağlantılarınna gir ordan tcp/ip kendi pc ne 192.168.0.5 yap alt ağ maskesi 255.255.255.0 olsun diğerlerini boş bırak. Ethernet kablosunu pc ye ve modüle düzgünce bağladığından emin ol accessible nodes ları arattığında plc yi bulması lazım online diagnostic den. ordan yeni ip ver 192.168.0.1 ok. bitti gitti. görmeme gibi bir ihtimal yok
Sn. ORGE öncelikle alakanız için teşekkürler...
Söylediklerinizi defalarca yaptım ama olmuyor. İş yerinde aynı cihaza aynı kablo ile direk bağlandım. Ama evde olmuyor. Benim bilgisayarın Etherneti ile PLC arasında bir sorunmu var aceba... Bilgisayarımın Anakartı Gigabayt (Ethernet Onboard) İşletim sistemim XP Sp2, Güvenlik duvarım kapalı....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ertek sanıyorum problemin devam ediyor bir PC den bağlanırken başka bir PC'den neden bağlanamıyor acaba ? Birde Ethernet kartını direk plc'ye bağlamadan araya bir HUB takarak denermisin.

Sn. ORGE öncelikle alakanız için teşekkürler...
Söylediklerinizi defalarca yaptım ama olmuyor. İş yerinde aynı cihaza aynı kablo ile direk bağlandım. Ama evde olmuyor. Benim bilgisayarın Etherneti ile PLC arasında bir sorunmu var aceba... Bilgisayarımın Anakartı Gigabayt (Ethernet Onboard) İşletim sistemim XP Sp2, Güvenlik duvarım kapalı....

Ertek sanıyorum problemin devam ediyor bir PC den bağlanırken başka bir PC'den neden bağlanamıyor acaba ? Birde Ethernet kartını direk plc'ye bağlamadan araya bir HUB takarak denermisin.
Evde Hub yok... Yarın getirip denerim Sn. macix...

Merhabalar,benim almış olduğum s7 1200( SIMATIC STEP 7 Basic V11 SP1 ) bilgisayarda kurulduktan sonra haberleşme problemi yaşıyordum.Denemeler sonunda çözüm bulamayınca pc ye format atıp tekrar xp kurdum şu anda sorun yok haberleşme sağlıyor.Kanımca xp kurulu bazı pclerde kurulmuş olan xp den dolayı sorun yaratıyor.haberleşme sorunu olan arkadaşlara tekrar pclerine format atıp kurmalarını tavsiye ederim.

PC YE FORMAT ATIP TEKRAR PROĞRAMI( SIMATIC STEP 7 Basic V11 SP1 ) PC ye kurup çalıştırdım ve ağa bağlı olsa bile görüyor.
s7 1200 haberleşme sorunu olan arkadaşlar pclerine tekrar format atıp proramı tekrar kursun sorun çözülecektir diye söyleyebilirim.Bende çözülmüştü...şu anda ister ağdan ister direk pc den haberleşme sorunu yaşamıyorum.Benim de haberleşme sorunu yaşadığım xp kurulu pcler var tabi onlarıda aynı şekilde yapmayı düşünüyorum...Bu arada hiç ıp adres ayarı da yapmadım ...otomatik tanıyor...
not:pcye format atarsanız kuracağınız xpler sp3 lü olması gerekiyor...

arkadaşlar pc ye yeniden xp sp3 kurdum şu anda çalışıyor ve haberleşiyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bildiğim kadarıyla windows 7 için pc ultimeyt kurulu olması lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri