S7 1200 Programı Hakkında Yardım

ethernet kartının intel olması gerekiyor eğer intel değilse birtane intel ethernet kartı sürücüsü yüklemelisin..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ethernet kartının intel olması gerekiyor eğer intel değilse birtane intel ethernet kartı sürücüsü yüklemelisin..
Benim ethernet kartım (Anakartım Gigabayt, Ethernet onboard) şimdi benim ne yapmam lazım bir türlü PLC ile Bilgisayar arasında bağlantı kuramadım.
İşletim sistemim : XP
Bilgisayar IP : 192.168.0.2 'e ayarlıyorum.
Kabloyu değiştirerek denedim. Ping çalışmıyor... Bilenlerin yardımlarını rica ediyorum...

scan ip programını kur ağdaki ıp leri gösterecek sana.Plc nin içiindeki ip yi görebilecekmisin denermisin ?

scan ip programını kur ağdaki ıp leri gösterecek sana.Plc nin içiindeki ip yi görebilecekmisin denermisin ?
Sn. electroman20 tavsiyenizi akşam evdeki bilgisayarda deneyeceğim. Yalnız Bugün PLC'yi iş yerine getirip burada denedim direk bağlandı. Sanırım Evdeki Bilgisayarın Etherneti ile bir uyuşmazlık var....

bilgisayarının ağ bağlantılarınna gir ordan tcp/ip kendi pc ne 192.168.0.5 yap alt ağ maskesi 255.255.255.0 olsun diğerlerini boş bırak. Ethernet kablosunu pc ye ve modüle düzgünce bağladığından emin ol accessible nodes ları arattığında plc yi bulması lazım online diagnostic den. ordan yeni ip ver 192.168.0.1 ok. bitti gitti. görmeme gibi bir ihtimal yok

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri