S7 1200 Programı Hakkında Yardım

genc16

Üye
Selam arkadaşlar ,s7 1200 eğitim seti aldım fakat türkçe olarak birşeyler yok,Öğrenmek istiyorum, elinde türkçe döküman veya eğitim notu olan varsa verebilirmi.Şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar s7 1200 le haberleşme sağlayamıyorum yardım lütfen

s7 1200 sıfır mı yada daha önceden içine program atıldımı IP ayarlaman lazım o yüzden soruyorum

s7 1200 sıfır aldım ( SIMATIC STEP 7 Basic V11 SP1 ) proğramıda yeni aldık kurdum bilgisayarda xp kurulu bilgisayarda proğramı açıyorum plc yi tanımıyor haberleşme sağlamıyor.
Internet ıp adresini( 192 168 1 0 ) yazıyorum o zamanda en son taramada plc ile bağlantı kurulamıyor.

Başka bir bilgisayarda (xp kurulu ) yine aynı sorun var .
Fakat windows 7 kurulu olan başka bir bilgisayara kurduk orda çalışıyor ve haberleşiyor.Acaba proğramın xp uyum problemi mi var.
TEŞEKKÜRLER..

Ayrıca Wın 7 kurulu makinada ıp adresi ayarlaması yapmadık otoamtikde olmasına rağmen proğram plc ile haberleşme sağlıyor ,çalışıyor ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
plc ye ıp verdiğin halde mi bağlanamıyorsun? ben xp de kullanıyorum problem yok. plc yeni ise üzerinde ıp yoktur ilk önce mac adresi ile ıp vermen gerekiyor

s7 1200 sıfır aldım ( SIMATIC STEP 7 Basic V11 SP1 ) proğramıda yeni aldık kurdum bilgisayarda xp kurulu bilgisayarda proğramı açıyorum plc yi tanımıyor haberleşme sağlamıyor.
Internet ıp adresini( 192 168 1 0 ) yazıyorum o zamanda en son taramada plc ile bağlantı kurulamıyor.

Başka bir bilgisayarda (xp kurulu ) yine aynı sorun var .
Fakat windows 7 kurulu olan başka bir bilgisayara kurduk orda çalışıyor ve haberleşiyor.Acaba proğramın xp uyum problemi mi var.
TEŞEKKÜRLER..
merhaba programın xp ile bir uyum programı yok aksine ben windows 7 de programı çalıştıramadım o yuzden xp kurdum ve program gayet güzel çalışıyor baglantı sorunun işletim siztemiyle kaynaklı oldugunu düşünmüyorum bazen çok zor baglanıyor internette haberleşmeyle ilgili vedeo'lar var inceleyin isterseniz

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri