s7-1200 plcden direk etiket çıktısı almak

arkadaşlar daha detaylı yardımcı olabilecek var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Aynısını Dop Hmı'dan yapacağım. Çare bulabildin mi?

Aynısını Dop Hmı'dan yapacağım. Çare bulabildin mi?

malesef bulamadım.
illa ara bir yazılım olmalı diyorlar. bir kaç arkadaş etiket dizayn dosyasını plc içine eklemem gerektiğini söylemiş ama bu dizayn dosyasını nasıl olurştururum ve plc içine atarım detaylı bir anlatım bulamadım

Bartender diye bir program var. Dizayn dosyasının o oluşturur. Göndermen gereken komutu da çıkarır. Benim sıkıntım pc43t yazıcımda mini usb ve usb portum var sadece. Rs232 kod gönderemiyorum. Ethernetle bağlanacağım ama nasıl yapacağım hakkında fikire ihtiyacım var.

Bartender diye bir program var. Dizayn dosyasının o oluşturur. Göndermen gereken komutu da çıkarır. Benim sıkıntım pc43t yazıcımda mini usb ve usb portum var sadece. Rs232 kod gönderemiyorum. Ethernetle bağlanacağım ama nasıl yapacağım hakkında fikire ihtiyacım var.

mini print server ile ethernet bağlantısı yapılamıyor mu?

bartender ile siemens s7-1200 plc için nasıl bir çalışma yapmalıyım?

Daha önce böyle bir etiketleme sistemi devreye almıştık, bizim sistemimizde optimisazyondan gelen etiket dataları *.xml tarafına aktarılıyordu bu xml dosyalarından ilgili datalar alınarak http://cmdsoft.com.tr/ dan Fatih bey bir arayüz yazarak ethernet üzerinden Zebraya yolladı etiket yollandı bilgisi OPC server vasıtasıyla PLC aktarılıyordu.
Fatih beyle görüşebilirsiniz.

Aradım ulaşamadım. OPC serverı biraz açabilir misiniz?

Merhaba TKAY;

Zebra gt420 modeli ile ethernet üzerinden s7-1200 ile bir proje yapmıştım daha önce ( rs232 ile de yapmıştım mantık aynı ). Öncelikle plc marka model fark etmeksizin zebra yazıcıdan çıktı alabilmeniz için yazıcıya ZPL programlama dilinde kod göndermelisiniz .http://labelary.com/viewer.html sitesinden örnek zpl kodu oluşturabilirsiniz. Eğer kodu yanlış gönderirseniz yazıcı çıktı vermez.Etiket tasarlayıp onun kodunu almak istersen zebra designer ın kendi programı var ordan zpl kodunu alabilirsin.Bartender da aynı işi yapar.Ama bartanderi argox marka yazıcı da epl kodunda kullanmıştım. ( mesela her kodun sonunda ^XZ karekterleri vardır bu zpl kodun sonlandığını gösrerir. ) Attığım siteden örnek bir kod oluşturup bu kodu bir string vasıtasıyla yazıcıya gönderirseniz çıktıyı sorunsuz alabilirsiniz.Siemensde 1 string 255byte dir eğer oluşutrduğunuz kod 255byten büyük ise 1den fazla stringin içine bunları move etmelisiniz ve sırasıyla tsend bloğu ile TCP üzerinden göndermelisiniz. Habereşme için de önce TCON bloğu koymalısınız( karşıdaki yani yazıcı ip si ile connection kurmak için) daha sonra TSEND bloğu ile hazırladığınız string i göndermelisiniz. Özelden eposta adresinizi gönderirseniz benim projemi atabilirim. Bu zpl kod işi baya uğraştırıcıdır pes etmeyin :)

mini print server ile ethernet bağlantısı yapılamıyor mu?

bartender ile siemens s7-1200 plc için nasıl bir çalışma yapmalıyım?
Siemens için değil , yazıcın için bir çalışma yapacaksın.
Yazıcını seçip- barkodunu oluşturup- yazdırırken kaydet diyecektin. Oluşturduğu .prn dosyasında hangi dili seçtiysen ona göre bir çıktı var. Nasıl kullanılacak o çıktı bende bilmiyorum ben makro ile haberleşme yapıp göndermeyi düşünüyordum rs232 üzerinden putchar komutu ile lakin artık ondan da emin değilim. Rs232 im yok yazıcıda.

malesef bulamadım.
illa ara bir yazılım olmalı diyorlar. bir kaç arkadaş etiket dizayn dosyasını plc içine eklemem gerektiğini söylemiş ama bu dizayn dosyasını nasıl olurştururum ve plc içine atarım detaylı bir anlatım bulamadım
Zebranın kendi dizayn programı var zebra designer burdan etiketini tasarlayıp zpl kodunu alacaksın.Dizayn dosyası dedikleri budur.
ya usb dönüştürücü alman gerekli yada ethernet üzerinden göndereceksin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri