s7-1200 plcden direk etiket çıktısı almak

Mumice

Üye
Katılım
28 Ara 2015
Mesajlar
22
Puanları
1
Yaş
24
Tamamdır hocam bu epey sorumu cevapladı. Çok teşekkür ettim yazıcım gelince epey yol alırım diye düşünüyorum.
 

TKAY

Üye
Katılım
4 Ağu 2007
Mesajlar
144
Puanları
3
Yaş
34
Israrla aynı şeyi soruyorsun :)
Ekteki resimde data_str1 ve data_str2 2 tane string in start value suna koydum bu değerleri.Bu stringleri sırayla siemens in haberleşme bloğu ile gönderince çıktı alabiliyorsun. Mesela benim etikette tarih,saat,parti no gibi değişmesi gereken yerler de vardı. Onun içinde stringin belirli adreslerine istediğim değerleri move ediyordum. Mesela tarih değerini data_str1[35],data_str1[36],data_str1[37],data_str1[38] string değerlerine gönderip etikete o günün tarihini yazdırıyordum.
Ekli dosyayı görüntüle 54240
projeyi paylaşabilir misiniz? yol göstermesi adına
 
Katılım
15 Ağu 2017
Mesajlar
110
Puanları
3
Dediğim gibi bu projede ethernet üzerinden haberleşmiştim. Rs232 com port üzerinden olacaksa bloklar değişmesi lazım.
 

Ekli dosyalar

  • 6.4 MB Görüntüleme: 5

Mumice

Üye
Katılım
28 Ara 2015
Mesajlar
22
Puanları
1
Yaş
24
Öncelikle bu kod zpl kodu değil. ve error yazıyor bir sürü bunu gönderirsen çalıçacağından emin değilim. Bunu anlamak için şöyle bir yöntem deneyebilirsin. Windows yazıcılara yeni bir yazıcı ekleyip generic text türünü seçeceksin.ve pc ile yazıcıya usb printer kablosu ile bağlanacaksın.Ardından bu kodu not defterine yapıştırıp çıktı alma tuşuna basacaksın. Çıktı alırken o tanıttığın yazıcı türünü seçeceksin ve bu kodu yazıcıya gönderdiğinde istediğin şey çıkıyorsa kod kısmı tamamdır. ( bunu diğer arkadaşlarda aynı şekilde yapabilir bunun üzerinden ilerlemekte yarar var kodun doğruluğunu sınamak için ). Daha sonra bu kodu plc üzerinden göndermeye geldi sıra dediğim gibi ben siemens ile yapmıştım siemensde bir veya daha fazla stringin içine bu karakterleri yazıp yollayarak çıktı alıyordum.Bu kodları hmi dan nasıl gönderirsin emin dğeilim delta teknik desteğe danışabilirsin hızlı dönüş yapıyorlar.
Generic / Text only bi printer açtım. Usb ile bağlandım printera. Kodu yazdım, yazdır dedim. Yazıcı ekranında haberleşme olduğuna dair ışık yanıp sönüyor. Ama yazıcı çıktı vermiyor, hareket izleme yerinde de hata verdiğini söylüyor. Yazdığım kod mu yanlış sizce?
 

Benzer konular


Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
104,193
Mesajlar
732,923
Kullanıcılar
387,567
Son üye
tmertavci

Yeni konular

Üst