s7 1200 plc

102 numaralı portu ancak bir plc nin IP sine yönlendirebilirsiniz. Daha fazla PLC Ipsine yönlendirmeniz teknik olarak mümkün değildir. Bizzat denenmiştir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Konunun üzerinden zaman geçmiş ama sormak istediğim bir şey var.
PLC yi programladık, GSM modemin arkasına bağladık, 102 nolu Portu PLC nin IP sine yönlendirdik, Scada ile (Wintr) verileri okuyoruz problem yok. TIA portal ile uzaktan online olurken Modemin IP sini yazdık PLC ye online olduk yine sorun yok. Programda değişiklik yapmak istediğim zaman PLC Son olarak online olduğum IP mi alacak? (Yani modeme erişmek için girmiş olduğum internet IP si) Uzaktan program yükleyen var mı? Bilgilerini paylaşabilir mi?

MERHABA
BİR PROJEDE 70DI 12DQ 64AI 6AQ (64AI UN İÇİNDE 40 ADET PT100 VARDIR) KULLANMAM GEREKİYOR BU ÖZELLİKLERİ S71200 KARŞILAYABİLİRMİ. BUNU KARŞILAYABİLECEK SIEMENS PLC MODELİ HANGİSİDİR BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

S7-1200 e en fazla 8 adet kart takabileceğin için mümkün değil. Sadece analog girişler için bir kartta max. 8 giriş var hepsini analog giriş kartı yapsan sadece analog girişlerine yeter. SONUÇ olarak, s7-300 veya s7-400....

S7-1500 tavsiye edermisiniz artıları ve eksileri nelerdir yanlış bilmiyorsam CPU+31 kart takılıyo yeni bir model olduğu için bu vesileyle inceleme fırsatıda bulmuş olurum diye düşünüyorum

olabilir 1500 zaten 300-400 plc nin yerine üretilmiştir karşıyabilir ihtiyacızı

En basit şekliyle 1500 300ve400'ün daha gelişmişi diyelim. Prosesiniz büyükdükçe 1200 - 300 - 400 - 1500'e kadar yolu var. Toplam I/O sayınızı bilmiyorum ama., sizin için 300 veya 400 yeterli geliyor ise 1500'e hiç gerek yok diye düşünüyorum.

arkadaşlar herkese kolay gelsin.öncelikle s71200 plc mizi modeme bağlıyoruz.sonra modemin 102 nolu portunu plcmizin IP sine yönlendiriyoruz.sonra internetten bağlanmak için modemin bağlı olduğu ağ IP si ile bağlandıkmı s71200 plc ile haberleşebiliyoruz.iyi çalışmalar...

tia portal da plc ye bağlanmak istediğimizde, uzaktaki modemin ıp adresini mi (örnek:78.171.141.40 gibi) gireceğiz.

bende aynı sorunla uğraşıyorum web server ile yerel ağdan web sayfalarına ulaşabiliyorum ama internet ten bu web sayfalarına nasıl ulaşabilirim herkes 102 nolu portun plc ip adresine yönlendirilmesi gerektiğini söylemiş ama aşağıda resimde farklı bir anlatım yapılmış bu işlemi yapan arkadaşlar dan acil yardım bekliyorum

Ekli dosyalar

• D-link router settings.jpg
    D-link router settings.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 76

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular