S7 1200 plc swicth ile bağlanırken plc nin hata vermesi

zübeyir13

Üye
merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacaktı
ben pc plc ve hmı yı bir swicth üzerinden bağlantısını yaptım çalıştı haberleşmeyi sağladım buraya kadar bi sıkıntı yok, fakat plc nin enerjisini kesip tekrar açtığımda hata lambası yanıyor ethernet kablosunu plc den söküyorum hata düzeliyor kırmızı ışık sönüyor ve tekrar ethernet kablosunu takıyorum ve çalışıyor hata vermiyor. her plc yi açıp kapattığımda böyle yapıyor bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı acaba
bu arada kullandığım swicth tp link akıllı swicht
sadece pc ile plc yi direkt haberleştirdiğimde böyle bir sorun olmuyor acaba swicth ayarları ile ilgili bi sıkıntımı

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sistemdeki ethernet adresleri ve isimlerinde sıkıntı olabilir. Kontrol edin.
Adresler farklı bile olsa, sistemde aynı isimde cihaz(lar) varsa buna benzer sorunlar yaşayabilirsiniz

Sistemdeki ethernet adresleri ve isimlerinde sıkıntı olabilir. Kontrol edin.
Adresler farklı bile olsa, sistemde aynı isimde cihaz(lar) varsa buna benzer sorunlar yaşayabilirsiniz
hocam adreslere baktım sıkıntı yok zaten hata vermesi ilk açıldığında oluyor kabloyu çıkarıp tekrar takıyorum sorun gidiyor

hocam adreslere baktım sıkıntı yok zaten hata vermesi ilk açıldığında oluyor kabloyu çıkarıp tekrar takıyorum sorun gidiyor
Aynı problem başıma gelmişti. Ethernet haberleşmede iki ayrı cihaza aynı ismi vermişim meğerse.
Tam olarak dediklerini yaşamıştım.
İki aynı isim olduğu için atama yapamadığı için hata veriyordu. Kabloyu çıkarınca ilk olarak diğer cihaz ile haberleşiyor ardından kabloyu takıp hata veren cihaz ile iletişim kuruyordu.

Plc ye online olup hatanın ne olduğunu öğrenebilirseniz daha fazla yardımımız dokunabilir

teşekkür ederim hocam evet dediğiniz gibi iki aynı isim çakışması

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri