S7 1200 PLC ile Step Motor Sürme

goksel50

Üye
Arkadaşlar S7 200 den 1200 e geçtik daha önce step motor sürmedik. Şimdi step motor sürebileceğimiz bir eğitim seti yapmak istiyoruz sürücü devre kullanmak zorunda mıyız?
(sanırım kullanmamız gerekiyor:) )
Asıl sorum şu nasıl bir Step motor ve sürücüsü seçmemiz gerekir.?
Enkoder alıp onunlada bir kaç deney yapmak istiyoruz ileride.?
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bilindiği üzere step motor bobinlerinin sırası ile enerjilendirilmesi gerekir. Bunun içinse bir adet step motor sürücüsüne ihtiyacınız olacak... Sürücüyü neye göre seçersiniz tam bir bilgim yok ama motorun kwtına bağlıdır diye düşünüyorum.

Eğer step motorunuz bir lineer haraket yapacak mekanizmaya bağlıysa, TIA Portaldan teknoloji ögesi olarak ekleyip lineer kızakların yada vidalı milin uzunlugunu ve limit siviçleri belirleyip çok rahatlıkla o kontrolüde yaparsınız.

Arkadaşlar S7 200 den 1200 e geçtik daha önce step motor sürmedik. Şimdi step motor sürebileceğimiz bir eğitim seti yapmak istiyoruz sürücü devre kullanmak zorunda mıyız?
(sanırım kullanmamız gerekiyor:) )
Asıl sorum şu nasıl bir Step motor ve sürücüsü seçmemiz gerekir.?
Enkoder alıp onunlada bir kaç deney yapmak istiyoruz ileride.?
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

https://www.kontrolkalemi.com/forum...76722-s7-200-step-motor-kontrolu-calisir.html

bi incele derim.bi ara çok uğraşıp yapmıştım.

çok teşekkür ederim dosyayı inceleyim 1200 ile olanını da ben gönderirim inşallah

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri