s7 1200 modbus, profibus haberleşme

hrnn

Üye
Arkadaşlar mehaba,
s7 1200 ile 8 bit bilgi göndermem gerekiyor modbus yada profibus olabilir nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kaptan biraz konuyu açarmısın neye bilgi göndericen cihaz ne olarak çalışacak master mı slave mi nedir bu cihaz modbus tipi ne bi yaz bakalım belki yardımcı oluruz

plc master olacak comau robotlarıyla haberleştireceğim. Profibus veya modbus haberleştirmem gerekiyor normalde 8 bitlik bilgiyi ayrı ayrı çıkışlardan gönderiyorum ama sürekli çıkışların çakışma durumu oluyor bu yüzden bir haberleşme protokolü şart. TIA portal da 2 cpu'nun haberleşmesini az çok anlıyorum ama siemensin dışında nasıl bus oluşturacağız 8 bit bilgiyi nasıl göndereceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaslar durum biraz acil yardımcı olacak kimse yok mu?

comau robotun gsd profibus dosyası varmı eer bulabilirseniz yardımcı olurum ama bulamassanız modbus ile yapıcaksınız demektir dosya olmadan bi yol varsa bile ben bilmiyoum ayrıca çıkışlar çakışıyo falan yazmışsınız dıgıtal çıkışmı bunlar bunu bi açarmısınız ve bu çıkışları hangi ob de çağırıyorsunuz

robotların gsd dosyalarını ekledim ancak cpu 1215c nin üzerindeki profinet portundan haberleşme yapacağım. şimdi haberleşme bloklarını nasıl olusturacağım bilgi nasıl gönderilecek elinizde örnekleri vs. var mı?

profinetten bağlayamazsın ilave profibus modülü takman gerek. modülü tak ve master yap sonra gsd eklediğin dosyayı kütüphaneden burada bulunan master ağına bağla

profinetten bağlanamamasının nedeni nedir? bağlanabilir diye biliyordum ama

gsd dosyası var ise profibus kullan a dersen ben extra modül almicam 1215 in portlarını kullanıcam diyosan profinet gsd dosyasını yükle bu haberleşmeyi onun üzerindende yaparsın bide mümkünse gsd doyalarını ekleyebilirmisin

ben B&R direver'larını kullanıyorum istyiyorsan onların gsd'sini hem profinet hemde profibus için gönderebilirim. Profinette haberleşmeyi nasıl yapacağım hakkında bilgi verebilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri