s7 1200 Modbus Haberleşme

bana da gönderir misiniz [email protected]

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşmar bende 2 ad. s71200 haberleştirmek istiyorum rs485 modül üzerinden modbus örnek programları uyguluyorum birebir çalışmıyor haberleşme kablosundan olabilirmi piyasandan aldım hazır 9 pin yardımcı olurmusunuz

S71200 ile entes analizörü modbus ile haberleştirerek veri okumak istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

arkadaşmar bende 2 ad. s71200 haberleştirmek istiyorum rs485 modül üzerinden modbus örnek programları uyguluyorum birebir çalışmıyor haberleşme kablosundan olabilirmi piyasandan aldım hazır 9 pin yardımcı olurmusunuz
2 adet S71200 PLC'yi haberleştirmek için modbus rtu protokolü yerine ilave modül almadan cihazları IO device üzerinden real time olarak haberleştirebilirsiniz. Çok daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde haberleştirmiş olursunuz.
sisteminizde HMI'da var ise endüstriyel ethernet switch almanız gerekebilir. 1215 serisinde çift port olduğu için endüstriyel ethernet switch'e ihtiyacınız olmayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri