s7 1200 Modbus Haberleşme

dbozdas

Üye
İyi günler arkadaşlar

s7 1200 de modbus haberleşme öğrenmeye çalışıyorum

şuan entes enerji analizöründen plc ile register okumak istiyorum
analizörden değerleri modbus poll programı ile okudum.
bu programda cihaza request gönderme işlemini oldukça basit yapıyor
ama aynısı ben plc de gerçekleştiremedim.
bu konuda yardımcı olacak birisi varsa detaylı bilgi verebilirim

teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;
S71200 ile entes analizör Modbus Haberleşme hakkında program yollayabilirmisiniz *******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
2 adet s7 1200 kendi arasında ve enerji analizör ile Modbus rtu haberleşme ile ilgili örnek gönderirseniz sevinirim.İş yerimizde s7 300 ve 4 adet s7 200 kendi aralarında modbus üzerinden WinPM scadaya bağlantı yapmış.Mail adresim :********@outlook.com.

Bu arada bende tia portal V13 var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
nerede takıldınız ben yardımcı olabilirim.
ancak çok fazla enerji analizörü varsa direkt olarak Scada,ekran ile haberleştirin.

nerede takıldınız ben yardımcı olabilirim.
ancak çok fazla enerji analizörü varsa direkt olarak scada,ekran ile haberleştirin.

merhaba,
Doğru diyorsunuz.Scadadan daha iyi olabilir.örnek olsun diye tia portal v13 de version 4 üzeri plcsim1200-1500 ile yükleme yapılıp çalışılıyor.ama altında plcsim çalışmıyor s71200 için.tia portalda 2 adet s7 1200 ekleyip biri slave olsun diğeri ise master(server)olsun.Böylelikle her iki cevabıda öğrenmiş oluruz.Örnek bir uygulama varsa çok sevinirim.
buarada mailimizi eklememize yönetici izin vermiyor.

Ekli dosyalar

• mbr.jpg
    mbr.jpg
    288.1 KB · Görüntüleme: 201
merhaba,
Doğru diyorsunuz.Scadadan daha iyi olabilir.örnek olsun diye tia portal v13 de version 4 üzeri plcsim1200-1500 ile yükleme yapılıp çalışılıyor.ama altında plcsim çalışmıyor s71200 için.tia portalda 2 adet s7 1200 ekleyip biri slave olsun diğeri ise master(server)olsun.Böylelikle her iki cevabıda öğrenmiş oluruz.Örnek bir uygulama varsa çok sevinirim.
buarada mailimizi eklememize yönetici izin vermiyor.
Sayın üyemiz özel mesajdan mail adresinizi paylaşabilirsiniz.

şuan rsmden anladığım kadarıyla siz modbus rtu değil modbus tcp uygulaması yapmak istiyorsunuz.
s7 1200de sim. yapamıyorum ben de.
ben iki farklı uygulama anlmnda çalışmalar yaptım.
1. modbus rtu
2.modbus p-t-p

driekt olark server-client uygulaması yapmdm. bunu genelde visual basic,arduino ile hbrlşmk için kullanıyorlar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri