S7-1200 IP adresi değiştirme

Arkadaşlar ;

Elimde bir adet s7-1200 plc var ve IP adresi kendi Ip adresi yani 192.168.0.1 pc ile arasında baglantı kurabiliyorum fakat PLC Ip adresini değiştiremiyorum .

Örnegin ; 192.168.0.139 Ip adresini Plc ye atacagım

Yardımcı olurmusunuz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar,
Elimde plc s7-1200 var. Static ip ile uzaktan kontrol sağlamak istiyorum. Fakat bu ip adresini PLC ye giremedim .yardımcı olabilir misiniz?

s7 1200 tool yüklememe rağmen https://support.automation.siemens....objaction=csview&extranet=standard&viewreg=WW bu sitede olan bölümler yoktu. acaba tia portal da bunu yapmak mümkün mü? yardımcı olablir misiniz?

Eklediğiniz sitede S7 1200 Tool programının kullanımı açıklanıyor.
Elinizdeki cihazın üzerindeki yazılım V4 (yani elinizdeki plc çok yeni) ise bu program işe yaramıyor.
(Plc üzerindeki sipariş kodunu buraya yazarsanız sahip olduğu yazılım versiyonunu size yazabiliriz.)

Bu durumda IP ayarlama işini TIA PORTAL üzerinden yapmanız gerekir.

Öncelikle plc cihazının bağlı olduğu bilgisayarı otomatik IP'den çıkarınız ve PLC ile uyumlu bir IP numarası atayınız.

Aşağıdaki videonun 9.52 saniyesinde görülen ekrana ulaşıp, istediğiniz IP adresini PLC cihazına yükleyebilirsiniz.

Şayet yine olmazsa bir sonraki mesajınızda şu bilgileri de bizimle paylaşınız:
1- CPU (1212C veya 1214C vs)
2- CPU yazılımı (V2.1; 3.0; 4.0 vs)
3- Kullandığınız TIA PORTAl versiyonu ( V11, V12, V13 vs.)

Kolay gelsin.

Arkadaşlar merhaba

muhterem_1991 isimli kullanıcının sorusuna cevaben,

s7-1200 serisi PLC lerin iplerini değiştirmek için s7-1200 tool programı gerekmektedir. Ancak CPU'nun Stop moduna alınması gerekebilir. Stop moduna aldıktan sonra S7-1200 tool programını çalıştırın. ip değiştirdikten sonra cpu ışığı kahverengi-yeşil yanıp sönecektir. daha sonra enerjiyi kesin ve tekrar enerjileyin. Tia portal ile online olup run moduna geçirin. Stop moduna geçirmeden de bazen oluyor. sanırım Firmware ile ilgili.

nurhan yucel isimli kullanıcının sorusuna cevaben,

S7-1200 CPU'ların ethernet portlarının olması, onlara uzaktan erişim (download, upload veya veri izleme) gibi imkanların olduğu anlamına gelmez. static ip üzerinden bir çalışma yapmak istiyorsanız mutlaka TS Adaptör modülüne ihtiyacınız var.
Şayet bu tip bir modül olmadan birşeyler yapmak istiyorsanız alttaki örnek projeyi indirin. Bu proje yardımı ile web browser üzerinden verileri izlemenize imkan verir. ancak oldukça zahmetli bir işlem.
https://support.industry.siemens.com/cs/tr/tr/view/58862931/en

Kolay gelsin.

slm. kolay gelsin herkese hocam bana siemens plc yazılım gerekiyor.sizlerin verdiğiniz linkleri kotrol ettim istediğim bilgiye ulaşamadım biz yeni yapacağımız otomasyon sistemlerin de plc olarak siemens ürünleri kullanacağız bana siemens plc yazılım gerekiyor sizden ricam indirme yapabilyorsak linki olur yapamıyorsak lisansını nerden alabiliyorsak lisans linkini yazabiilirseniz şimdiden herkese yardımları için teşekkür derim .

not: siemens yazılım kullandığımız da mitsubishi - schneider - delta markalarda da yazılımı kullabilirmiyiz

slm. kolay gelsin herkese hocam bana siemens plc yazılım gerekiyor.sizlerin verdiğiniz linkleri kotrol ettim istediğim bilgiye ulaşamadım biz yeni yapacağımız otomasyon sistemlerin de plc olarak siemens ürünleri kullanacağız bana siemens plc yazılım gerekiyor sizden ricam indirme yapabilyorsak linki olur yapamıyorsak lisansını nerden alabiliyorsak lisans linkini yazabiilirseniz şimdiden herkese yardımları için teşekkür derim .

not: siemens yazılım kullandığımız da mitsubishi - schneider - delta markalarda da yazılımı kullabilirmiyiz

Her markanın yazılımı o markaya özeldir. Siemens yazılımını sadece siemens te kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri