s7 1200 ile uçan makas uygulaması

merhabalar;
S7 1200 ile servo kontrollü uçan makas uygulaması yapmak istiyorum. Şöyle ki sac malzeme belli bir boyutta geldiğinde x ve y eksenlerinde hareket ederek kesme işlemi yapacak sonra başlangıç noktasına geri dönecek. Burada bıçak taşıyıcı için ayrı servo bıçak için yrı servo kullanılacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. saygılar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Delta urunler ile yapabilirim projenizi
Özelden msj atın

Siemensin sitesinde yanlış hatırlamıyosam hazır bloğu olması gerekli testere için yada interpolasyon bloğu yazman gerekli sitede aratırsan bi interpolasyon bloğu paylaşmıştım indirip kullanabilirsin

Titelbild_EN.png

SIMATIC S7-1500T Flying Saw

Arkadaşlar S7-1200 ile uçar makas uygulaması yapamazsınız. S7-1200 de herhangi bir senkronizasyon komutu mevcut değil. Siemens kullanacaksanız S7-1500T CPU kullanmanız gerekir. T-CPU için hazır kütüphaneyi kullanabilirsiniz.

bay @Keemal ,siz alkışlıyorum. konuya tam 2 yıl 9 ay 12 gün sonra yorum yapmışsınız. ama haklısınız yaklaşık 3 yıl önce konuya hakim değildiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri