S7 1200 ile soğutma gurubu kompresörlerde eşit yaşlandırma

ergun7321

Üye
Merhaba.
Uzman arkadaşlardan yardım rica edeceğim.
bir soğutma grubunda 4 adet 55 KW gücünde kompresör bulunmakta.Bu kompresörleri eşit yaşlandırma olacak şekilde çalıştırmak istiyorum.Kompresörler için çalışma saati uygulamasını hazırladım.Bu çalışma saatleri için data blok içine kaydediyorum.Ayrıca kompresörlerden biri arızalıysa eşit yaşlandırmadan çıkarıp çalışmaması gerekiyor.Teşekkürler.Kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba.
Uzman arkadaşlardan yardım rica edeceğim.
bir soğutma grubunda 4 adet 55 KW gücünde kompresör bulunmakta.Bu kompresörleri eşit yaşlandırma olacak şekilde çalıştırmak istiyorum.Kompresörler için çalışma saati uygulamasını hazırladım.Bu çalışma saatleri için data blok içine kaydediyorum.Ayrıca kompresörlerden biri arızalıysa eşit yaşlandırmadan çıkarıp çalışmaması gerekiyor.Teşekkürler.Kolay gelsin.
4 tane kompresör motorunun eşit yaşlanma sürelerine kaç saat verdin? Motorun birtanesi termik açtı veya arzaya geçti süresi gelen kompresör müdevreye girecek? Yaşlanma süresini bekleyecek yada hemen mi devreye girecek? Onu anlamadım

algoritması var yazılır kolay sadecekompreseörler kaçar saat çalışacak

algoritması var yazılır kolay sadecekompreseörler kaçar saat çalışacak
Merhaba.Çalışma saati en düşük olan kompresör devreye girecek.Belirli bir çalışma saati yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri