s7-1200 homing ?

Arkadaşlar,

S7 1200 ile motion kontrol ike uğraşıyorum.
Dönen düz bir levham var ve bu levhanın altında da endüktif sensörüm var. Bu sensörü referans point switch olarak tanımladım. Homing de oluyor fakat sıkıntı şu: Homing olurken endüktif sensörü görüyor geçiyor ve tekrar geri dönerek home lama yapıyor. Ben endüktif sensörü ilk gördüğü anda home lama yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
komut üzerindeki mode:3 olacak
eksen ayarlarındaki homing sekmesinde" auto reverse hw switch" diye bir seçenek var.ordan ayarla

kolay gelsin

peki hocam, eğer eksenim başlarken referans point switch in üzerinde olursa bu durumda home işlemini nasıl yaparım? Üzerinde ise sensörden kurtulana kadar home yönü tersine gidip, tekrar home yönüne gelip home yapabilir mi?çünkü eğer eksenim sensörün üzerinde olursa, home yönünde gidip sensör arayacak bu durumda sistemim kapalı kutu olduğundan motor kutuya çarpıp kilitlenecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri