S7-1200 firmware yardım

keremx

Üye
merhaba tia portal 15 yüklü cihaza 1214 dc/dc/dc ile iletişim kurmaya çalışıyorum.
uygulama en fazla v4.2 destekliyor fakat aldığım ürün v4.5 çıktı.

plc ye downgrade mi yapmak lazım ( riskli mi) ?
tia portal daha güncel bir sürüm mü kullanmak lazım?,

plc kodu : 6ES7 214-1AG40-0XB0
Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
aynı şekilde g120 c pn sürücülerde de problem yaşıyorum. Bunlar içinde önerisi olan var mı acaba?

iyi geceler arkadaşım sorduğun konuda sana yardımcı olamam ama ben PLC gibi ürünlerin güç katı veya röle katı gibi arızaları onarıyorum işyerim istanbul perpada aklınızda bulunsun iyi çalışmalar.

merhaba tia portal 15 yüklü cihaza 1214 dc/dc/dc ile iletişim kurmaya çalışıyorum.
uygulama en fazla v4.2 destekliyor fakat aldığım ürün v4.5 çıktı.

plc ye downgrade mi yapmak lazım ( riskli mi) ?
tia portal daha güncel bir sürüm mü kullanmak lazım?,

plc kodu : 6ES7 214-1AG40-0XB0
Teşekkürler
Plc versiyonu düşükse yükseltebiliyorsun lakın tianın düşükse yanı 4.5 yoksa Tia portalı yükseltmen gerekir aynı şey benimde başima geçmişti epey bir kurcalamıştım tiadan halledememiştim. Fakat plcye eski versiyo yükleyebilirsen işini görür.

yaklaşık 3-4 senedir kullanılmayan bir arıtma sistmimiz vardı devreya almak istiyoruz ama eski çalışanımız giriş şifresini değiştirmis ve menüye giremiyoruz kendisine ulaştık ama hatırlamıyor ..firmaya ulaştık onlarda şifre olmadan müdahale edemiyeceklerini şifreyi bulamazsak yeni program yazacaklarını 1 hafta 10 gün süreceğini bildirmektedir..eski 200-400 ler kırılıyordu 1200 kırma sansımız varmıdır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri