s7 1200 error

arkadaşlar , s7 1200 plc ile omron scara robot profibus üzerinden haberleşirken robotun enerjisini kestik ve plc hataya geçti çıkmıyor ,online olunamadığı için resette atılamıyor , bildiğiniz bi reset yöntemi var mı , tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
TIA portal ın Online diagnostik kısmından baglanamıyormusun PLC ye Bırkac sefer bende karsılatıstım bu durumla
Onlie diagnostık kısmında onlıne olup dırek reset atmıstım programı tekrar yukledıgımde sıstem duzelmıstı
veya 2 yontem memory card yontemı sıstemın enerjısını kes memory cardı tak ve enerjıye ver car ın ıcındekı program yuklenecek
senınde sıkıntın gıtmesı gerekır
Kolay gelsın

TIA portal ın Online diagnostik kısmından baglanamıyormusun PLC ye Bırkac sefer bende karsılatıstım bu durumla
Onlie diagnostık kısmında onlıne olup dırek reset atmıstım programı tekrar yukledıgımde sıstem duzelmıstı
veya 2 yontem memory card yontemı sıstemın enerjısını kes memory cardı tak ve enerjıye ver car ın ıcındekı program yuklenecek
senınde sıkıntın gıtmesı gerekır
Kolay gelsın

hocam ilgine teşekkür ederim , online ddiagnostic kısmındanda denemeye çalıştım cihazı bulamadı cpu nun kendisini aslında görüyor ama ip yok , memory card ı nette bi kaç yerde gördüm ama nasıl yapılacağına dair bişey yoktu yapamadım çok sağolun hocam onu biraz daha araştırıyim o zaman

bendede aynı durum soz konusu olmustu errorda kalmıstı fakat online olup reset attım ve düzeldi ... sizde online olunamıyormus bide su sekilde deneyin eğer tia portal görmüyor ise s7 1200 tools kullanarak plcye ip atayın https://support.automation.siemens....objaction=csview&extranet=standard&viewreg=WW sonra tia portalde görmesi gerekiyor umarım işinize yarar kolay gelsin...

bendede aynı durum soz konusu olmustu errorda kalmıstı fakat online olup reset attım ve düzeldi ... sizde online olunamıyormus bide su sekilde deneyin eğer tia portal görmüyor ise s7 1200 tools kullanarak plcye ip atayın https://support.automation.siemens....objaction=csview&extranet=standard&viewreg=WW sonra tia portalde görmesi gerekiyor umarım işinize yarar kolay gelsin...

çok sağolun hocam , müsait olduğumda deneyeceğim , bu verdiğiniz gerçeten işe yarar görünüyor. bu tip konuların açılması paylaşılması madur olan bi çok arkadaşa da ayrdımı olur inş. kolay gelsin

Sonucunuzuda yazarsanız tüm arkdslara yardımcı olur ve ayrıca sonuc alamazsanız bile tekrar yazın baska fikirlerle yardımcı olmaya calısırız...

Sonucunuzuda yazarsanız tüm arkdslara yardımcı olur ve ayrıca sonuc alamazsanız bile tekrar yazın baska fikirlerle yardımcı olmaya calısırız...
deneme fırsatım olmadı arkadaşlar plc leri garantiye göndermiş ama proje devam ediyor ben dalgınlıkla yine aynı hatayı yaparım heralde o zaman sonucu paylaşırız, çok sağolun hocam kolay gelsin

tavsiyem sakın ola plc run konumunda profibus üzerinden bir cihazla haberleşirken o cihazın ve profibus modülün enerjisini kesmeyin , kesiyosanız hepsini birden kesin yada stop konumuna alın

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri