s7 1200 CM 1243-5 ve ET 200L Profibus Kablo Bağlantısı

S7 1200 CPU 1214C'ye CM 1243-5 master haberleşme modülü takıp, bu modül ile ET 200L haberleştirmek için Profibus kablosu kullanılması gerektiğini öğrendim.
Profibus kablo nasıl oluyor?
Daha önce eğitim amaçlı 2 adet s7 200 PLC haberleştirmek için Karaköy'den 2 adet 9 pin erkek konnektör ve 9 telli blendajlı kablo alıp bu kablonun 2 ucunu karşılıklı olarak konnektörlerin 3 ve 8 numaralı pinlerine lehimleyerek yapmıştım. Haberleşme olmuştu.
Acaba Profibus kablo denilen şey bu mudur?
Bu kabloyu kullansam haberleşebilir miyim?(Eğitim amaçlı)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
senin daha önce yaptığın balandı tipi ile profibus balantısı farklı profibasın kendine özgü soketleri var araştır kendine özgü de kablosu var mesele yapıcağın haberleşme mesafesine göre kablo kesit seçimi var okey

sn genç22 yorumuna ek olarak : hat mesafesi 40-50 metreden fazla ise repeater koymanız şart.

ProfibuS veya diger seri haberlesme turleri senin haberlesme hizina bagli olarak belirlenir. Ornegin 1.5 Mbps DA 200 metre teorik mesafedir . nette biraz arastirisan standartlari bulursun. Profibus kablosuna gelince ustte bahsedildigi gibi ozel bir kablodur soketide ozeldir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri