s7-1200 analog I/O ac volt

huba84

Üye
merhabalar

s7-1200 ün analog modüllerinin açıklamısında 0-10 V ibaresi var burda ac veya dc olduğu belirtilmemiş. Fakat ben bugüne kadar hep DC anolog verilerle çalıştım acaba AC voltajıda destekliyor mu bu analog girişler. şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bende uzun zamandır plc ile uğraşıyorum.

ama hiç ac analog girişli plc ile karşılaşmadım.

aynen projeyi gönderen firma özür dileyerek girişlerin dc olduğunu bildirdi. siemensde de ac girişin bulunmadığı kesinleşti.

Ac giriş diye birşey olurmu. Hiç elektrik mantığına sığmaz. Ac dedinmi 0 dan başlar etkin değer 10 v çıkar. Tepe değeri 13 voltu bulur. sıfıra iner -13 volta çıkar. Hiç dijital mantıkta bu şekilde bir gerilim istenmez. Sabit istenir. Sabit denildimide DC gerilim olur. Böyle soruda sormakta olamz aslında

Ac giriş diye birşey olurmu. Hiç elektrik mantığına sığmaz. Ac dedinmi 0 dan başlar etkin değer 10 v çıkar. Tepe değeri 13 voltu bulur. sıfıra iner -13 volta çıkar. Hiç dijital mantıkta bu şekilde bir gerilim istenmez. Sabit istenir. Sabit denildimide DC gerilim olur. Böyle soruda sormakta olamz aslında

Daha güzel açıklanamazdı...
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri