s7-1200 Analog Giriş ve Çıkış Örnek Program?

S7 1200 PLC 4-20 mA analog örnek programlara ıhtiyacım var yardımcı olurmusunuz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
4-20 mA yazdım fakat bendeki PLC de 0-10 vd giriş ve cılış varmış.
Benım istediğim bir kaymaktan 0-10V besleyecegim S7 1200 de QW80 de aynısını almak istıyorum.NORM_X e IW 64 ile 0-10V baglıyorum online de giriş i goruyorum fakat elimdeki bu değeri bir türlü QW 80 den 0-10 olarak alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

benim anlamadığım ztn 0-10 v girişe karşılık 0-10 v çıkış elde etmek istiyosun amacın neki neden plc kullanıyosun o zmn biraz daha açık olursan yardımcı olmaya çalışırım.

IW64'deki değeri move komutu ile qw80'e taşıyarak olabilir.

banada plc ye anolog veri okutmak için örnek şema yardımcı olurmusunuz?

PLC analog verileri 0-10V olarak okuyabilir.Akım trafosundan çıkan amper analog dönüştürücüden geçirilerek plc girilir.IW64 move komutu ile MW2 taşınır ordan normx taşınır , çarpma işlemi ile değeri istediğin oranda oranlayabilirsiniz. Konu ile ilgili eğitim almak isterseniz özçelik mühendislik ile temasa geçebilirsiniz.Uygulama yaparak öğrenmekte fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri